Przeciętne wynagrodzenie w Lublinie? Kwota powala! Nieprawdopodobne

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/adam_gorka Przeciętne wynagrodzenie w Lublinie? Kwota powala! Nieprawdopodobne

Przeciętne wynagrodzenie w Lublinie? Kwota powala! Nieprawdopodobne

2022-03-22 14:52

Wielu osobom może się to wydać wręcz nieprawdopodobne. Nic dziwnego! Zwłaszcza jeśli spojrzymy do naszych portfeli, albo przypomnimy sobie ostatni przelew z wypłatą. Tymczasem przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w Lublinie w sektorze przedsiębiorstw to poważna kwota! Ile statystycznie zarabiamy w Lublinie?

Przeciętne wynagrodzenie w Lublinie – ile wynosi? Statystycznie średnia pensja, jaką zarabiają mieszkańcy stolicy Lubelszczyzny może… zaskakiwać. Kwota robi wrażenie i dla niektórych może wydawać się wręcz nieprawdopodobna. Ile wynosi?

Zobacz też: Makabryczny finał wypalania traw. Znaleźli ciało 81-latki. „Nie zdołała uciec”

Główny Urząd Statystyczny co miesiąc podaje poziom przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia (brutto) w sektorze przedsiębiorstw w całym kraju. W styczniu wynosiło – jak wynika z danych GUS – 6064,24 zł i było o blisko 10 proc. wyższe niż przed rokiem. To jednak średnia dla Polski, uwzględniająca także np. zarobki z Warszawy, Wrocławia czy innych wielkich miast. Ile wynoszą przeciętne średnie pensje w Lublinie i na Lubelszczyźnie?

Super Raport 22.03 (Goście: Paweł Kowal - KO, gen. Mieczysław Bieniek oraz Maciej Zaniewicz - PISM) Sedno Sprawy: Jarosław Gowin

Przeciętne wynagrodzenie w Lublinie? Kwota powala! Nieprawdopodobne

Wysokość przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia (brutto) w sektorze przedsiębiorstw w Lublinie za styczeń 2022 roku dla wielu osób może być szokiem i zaskoczeniem. Zwłaszcza dla tych, którzy będą chcieli zestawić tę kwotę z tym, co wpłynęło na ich konto podczas ostatniej wypłaty albo z tym, co zostało w portfelu.

Przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w styczniu 2022 roku w Lublinie, to – jak podaje Urząd Statystyczny w Lublinie – 6288,06 zł. To kwota brutto. Kwota netto, a więc ta otrzymywana na rękę, powinna wynieść ok. 4523 zł, choć tu wiele zależy od szczegółów naszych rozliczeń – zwłaszcza po wprowadzeniu Polskiego Ładu.

Z kolei przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w styczniu 2022 roku w województwie lubelskim było niższe i wynosiło 5271,86 zł. To plus minus 3834 złote netto.

Sonda
Przeciętne wynagrodzenia. Zarabiasz mniej czy więcej?