legionella

i

Autor: SHUTTERSTOCK legionella

Pilne!

Potwierdzono pierwszy przypadek legionellozy na Lubelszczyźnie!

2023-08-26 13:43

Bakteria legionelli zbiera śmiertelne żniwo na Podkarpaciu. W sobotę, 26 sierpnia, media obiegła informacja o ósmej już śmiertelnej ofierze legionellozy. Co więcej, Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Rzeszowie poinformował o pierwszym potwierdzonym przypadku zakażenia legionellą w województwie lubelskim!

Legionella w Polsce. Pierwsze zakażenie na Lubelszczyźnie!

W ostatnich dniach cała Polska żyje niepokojącymi doniesieniami z Rzeszowa. Już osiem osób zmarło z wyniku zakażenia bakterią legionelli. Na dzień 26 sierpnia zakażenie legionellą potwierdzono łącznie u 127 pacjentów. Wciąż nie wiadomo, co jest źródłem zakażenia.

Jak się okazuje, legionelloza nie ogranicza się już tylko do Podkarpacia. Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Rzeszowie w sobotnim komunikacie poinformował o potwierdzeniu pierwszego przypadku zakażenia bakterią legionelli w woj. lubelskim! Jest to pacjent ze szpitala w Lublinie, mieszkaniec powiatu opolskiego.

Jak ustaliła Polska Agencja Prasowa, mężczyzna, który trafił do szpitala w Lublinie, miał wcześniej przebywać na ternie terenie Podkarpacia.

Legionelloza. Kto jest narażony?

Co ważne, legionelloza nie przenosi się poprzez picie skażonej wody i z człowieka na człowieka. Zaraża się nią poprzez wdychanie powietrza zawierającego bakterie legionella w aerozolu. Szczególnie narażone na zakażenia legionellą są osoby z obniżoną odpornością i przewlekle chore.

Sonda
Boisz się zakażenia legionellą?