Potężny Black Hawk nad Lublinem. Komandosi na linach latali nad miastem!

i

Autor: KWP Lublin Potężny Black Hawk nad Lublinem. Komandosi na linach latali nad miastem!

Potężny Black Hawk nad Lublinem. Komandosi na linach latali nad miastem! [WIDEO]

2022-06-06 9:22

Policyjni „komandosi” szkolili się w Lublinie, korzystając z potężnego Black Hawka. Ryk jego silników usłyszało przez kilka dni wielu mieszkańców. Na pokładzie śmigłowca latali albo kontrterroryści, albo przedstawiciele innych służb. Byli nawet GOPR-owcy, którzy z helikoptera spuścili… trzyletniego psa. Jednak Arko to bohater, który nie takie przeżycia ma już za sobą.

Lublin. Policyjni komandosi, opuszczeni na linach z potężnego Black Hawka, latali nad miastem! Co za widok! Ćwiczenia kontrterrorystów i innych służb, wywołały niemałe zainteresowanie lublinian. Ryk silników policyjnego helikoptera było słychać z daleka. Na jego pokładzie – najlepsi z najlepszych. Zobacz zdjęcia i nagrania!

Policyjni „komandosi” opuszczeni na linach lecieli nad miastem albo „zjeżdżali” na ziemię, dachy budynków czy… brzeg Zalewu. Do wspólnych ćwiczeń kontrterroryści z Lublina zaprosili też policjantów prewencji, antyterrorystów z Radomia i inne służby – funkcjonariuszy Straży Granicznej, Straży Pożarnej, Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Grupy Sudeckiej i Wojsk Obrony Terytorialnej.

Przy wykorzystaniu wszechstronnej maszyny, jakim jest Black Hawk, uczestnicy szkolenia trenowali różne techniki desantu z pokładu śmigłowca oraz ewakuacji na pokład statku powietrznego. Tego typu umiejętności wykorzystywane są w różnych sytuacjach nadzwyczajnych, takich jak działania bojowe, ratownicze czy sytuacje kryzysowe – opisuje kom. Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Potężny Black Hawk nad Lublinem. Na pokładzie policyjni komandosi

Lublin: Spuścili psa z helikoptera. Co za desant!

W Lublinie z potężnego policyjnego śmigłowca Black Hawk zjechał na ziemię na linach nawet trzyletni pies! To, co przeraziłoby niejednego człowieka, dla niego było… kolejną przygodą. Po wszystkim wyglądał na bardzo zadowolonego.

Lublin: Spuścili psa z helikoptera. Co za desant!

i

Autor: KWP Lublin Lublin: Spuścili psa z helikoptera. Co za desant!

Jednym z uczestników szkolenia wysokościowego był pies ratowniczy Arko i jego opiekun, ratownik z Grupy Sudeckiej GOPR. Trzyletni czworonożny ratownik o specjalizacji lawinowej i terenowej ćwiczył razem z mundurowymi desant z policyjnego śmigłowca – opisuje Kamola.

To, jak świetnie Arko radził sobie w ekstremalnych warunkach i na pokładzie potężnego, policyjnego helikoptera, widać na nagraniach udostępnionych przez lubelskich funkcjonariuszy. Psy, takie jak ten trzyletni bohater z Sudetów, potrafią w czasie akcji ratunkowej w górach zastąpić 10 ratowników!

Sonda
Jak oceniasz pracę policji w Polsce?