Lublin: Śmierć na Zalewie Zemborzyckim. „Pił alkohol, osunął się do wody”. Koszmar

i

Autor: KWP Lublin Lublin: Śmierć na Zalewie Zemborzyckim. „Pił alkohol, osunął się do wody”. Koszmar

Lublin: Śmierć na Zalewie Zemborzyckim. „Pił alkohol, osunął się do wody”. Koszmar

2022-06-03 13:35

Koszmarny wypadek na Zalewie Zemborzyckim w Lublinie. Sezon wypoczynku nad wodą rozpoczyna się tragicznie. Nie żyje 41-letni mężczyzna. Wszystko wskazuje na to, że pił alkohol i w pewnym momencie osunął się do wody. Ludzie ruszyli na pomoc, ale mężczyzna był agresywny i wulgarny. Chwilę później zniknął pod powierzchnią wody i już się nie wynurzył.

Coraz wyższe temperatury sprawiają, że coraz więcej osób wybiera wypoczynek nad wodą. Rokrocznie prowadzi to koszmarnych wypadków i tragedii – zwłaszcza wtedy, gdy pojawia się alkohol albo gdy lekceważy się przepisy, zasady i… zdrowy rozsądek. Za czwartkową (2.06), wieczorną tragedię w Lublinie odpowiedzialny jest właśnie alkohol – podejrzewają policjanci.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 41-latek spożywał alkohol nad brzegiem Zalewu Zemborzyckiego. Po pewnym czasie prawdopodobnie osunął się do wody. Pomocy mężczyźnie próbowali udzielić świadkowie, jednak mieszkaniec Lublina był agresywny i wulgarny – relacjonuje kom. Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Awanturnik szamotał się i miotał, a po chwili zanurzył się w wodzie i już z niej nie wypłynął.

Gdy na miejsce przybyli ratownicy, rozpoczęli reanimację, ale na pomoc było już za późno. 41-latek nie przeżył.

Express Biedrzyckiej - Krzysztof Kwiatkowski: Pieniądze z KPO nam się po prostu należą

Dokładne okoliczności śmierci na Zalewie Zemborzyckim wyjaśnia teraz policja i prokuratura. Ciało 41-latka zostało zabezpieczone i zostanie zbadane podczas sekcji zwłok. Badanie potwierdzi m.in. czy mężczyzna faktycznie spożywał alkohol.

Obecnie trwa przesłuchiwanie świadków oraz dokładne wyjaśnianie przyczyn i przebiegu zdarzenia. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich – informują lubelscy policjanci. I jednocześnie apelują o ostrożność nad wodą! – Przypominamy, aby pod żadnym pozorem nie wchodzić do akwenów wodnych pod wpływem alkoholu. Nawet najmniejsza jego ilość, w połączeniu z wysoką temperaturą, powoduje obniżenie koncentracji oraz problemy z koordynacją ruchów.

Sonda
Lubisz wypoczywać nad wodą?