Potężny Black Hawk krąży nad Lublinem. Policyjny śmigłowiec w akcji

i

Autor: KWP Lublin Potężny Black Hawk krąży nad Lublinem. Policyjny śmigłowiec w akcji

Potężny Black Hawk krąży nad Lublinem. Policyjny śmigłowiec w akcji

2022-06-02 10:29

Potężny, policyjny śmigłowiec krąży nad Lublinem od kilku dni. Co się dzieje? To Black Hawk Komendy Głównej Policji. W Lublinie pojawił się nieprzypadkowo. Lata nad miastem od kilku dni. Mieszkańcy zauważyli go m.in. w rejonie Majdanka oraz Zalewu Zemborzyckiego. Zobacz zdjęcia potężnego, policyjnego helikoptera w Lublinie.

Potężny policyjny śmigłowiec od poniedziałku (30.05) krąży nad Lublinem. Black Hawk Komendy Głównej Policji pojawił się tutaj nieprzypadkowo. W tym tygodniu korzystają z niego antyterroryści i inne służby mundurowe, szkoląc swoje umiejętności wysokościowe. To kolejne z takich cyklicznych szkoleń. Ogromna (i głośna) maszyna krążąca nad głowami lublinian wywołuje niemałe zainteresowanie. Zobacz zdjęcia z tych manewrów w galerii poniżej!

Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Lublinie po raz kolejny organizuje szkolenie taktyczno-wysokościowe. Oprócz kontrterrorystów w szkoleniu udział biorą ratownicy GOPR, kontrterroryści z Radomia, funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Lublinie i Straży Pożarnej oraz Straży Granicznej, a także żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej – wylicza mł. asp. Kamil Karbowniczek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Black Hawka można zobaczyć m.in. na Majdanku – w rejonie policyjnego ośrodka przy Grenadierów, czy nad Zalewem Zemborzyckim, gdzie także odbywają się ćwiczenia.

– Celem takich szkoleń jest doskonalenie umiejętności z zakresu technik wysokościowych z wykorzystaniem śmigłowca oraz wypracowanie algorytmów postępowania. Tego typu umiejętności wykorzystywane są zarówno podczas działań bojowych, ale także podczas działań ratowniczych, w sytuacjach kryzysowych związanych z katastrofą naturalną czy awarią techniczną – tłumaczy Karbowniczek.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?