Celem takiego działania jest lepsze przygotowanie studentów do pracy w przemyśle. Poznanie nowego sprzętu, nowoczesnych technologii oraz możliwości wymiany międzynarodowej. Nałożony jest nacisk na zdobycie praktycznych kwalifikacji oraz aktualnej wiedzy o systemach mechatronicznych.
- Możliwości są bardzo, bardzo duże – przekonuje Konrad Gromaszek z Instytutu Elektorniki i Technik Informacyjnych Politechniki Lubelskiej. - Będzie to nabycie ciekawych umiejętności, dostęp do najnowocześniejszego sprzętu, na którym można się bardzo wiele nauczyć. Ten sprzęt obejmuje potencjalny rozwój, to coś czego nie było w jednym dużym ujęciu. Organizowane będą także letnie szkoły, w trakcie których zdobywa się dodatkowe umiejętności – dodaje Gromaszek.
Posłuchaj co współpraca z Siemensem umożliwia Politechnice. Materiał przygotował Adam Tykło, reporter Radia ESKA.
Program współpracy jest zintegrowany z klasycznym tokiem studiów. Obejmuje przygotowanie i certyfikację zarówno nauczycieli, jak i studentów w ramach Akademii.
Program obejmuje też ścisłą współprace Politechniki z Akademią Techniczną Siemensa w Berlinie. To właśnie tam już wkrótce szkolenia przejdą naukowcy z lubelskiej uczelni.