Dzięki współpracy studenci poznają najnowocześniejsze technologie i systemy mechatroniczne

i

Autor: Siemens.pl Dzięki współpracy studenci poznają najnowocześniejsze technologie i systemy mechatroniczne

Politechnika współpracuje z Siemensem: Technologiczny gigant wyszkoli lubelskich studentów [AUDIO]

2016-03-05 9:21

Uczelnia technologiczna wdroży innowacyjny program edukacyjny. Politechnika Lubelska rozpoczęła współpracę z koncernem Siemens.

Celem takiego działania jest lepsze przygotowanie studentów do pracy w przemyśle. Poznanie nowego sprzętu, nowoczesnych technologii oraz możliwości wymiany międzynarodowej. Nałożony jest nacisk na zdobycie praktycznych kwalifikacji oraz aktualnej wiedzy o systemach mechatronicznych.  

- Możliwości są bardzo, bardzo duże – przekonuje Konrad Gromaszek z Instytutu Elektorniki i Technik Informacyjnych Politechniki Lubelskiej. - Będzie to nabycie ciekawych umiejętności, dostęp do najnowocześniejszego sprzętu, na którym można się bardzo wiele nauczyć. Ten sprzęt obejmuje potencjalny rozwój, to coś czego nie było w jednym dużym ujęciu. Organizowane będą także letnie szkoły, w trakcie których zdobywa się dodatkowe umiejętności – dodaje Gromaszek.

Posłuchaj co współpraca z Siemensem umożliwia Politechnice. Materiał przygotował Adam Tykło, reporter Radia ESKA.

Program współpracy jest zintegrowany z klasycznym tokiem studiów. Obejmuje przygotowanie i certyfikację zarówno nauczycieli, jak i studentów w ramach Akademii.

Program obejmuje też ścisłą współprace Politechniki z Akademią Techniczną Siemensa w Berlinie. To właśnie tam już wkrótce szkolenia przejdą naukowcy z lubelskiej uczelni.