POGODOWY ARMAGEDON w Lubelskiem. Śnieżyca, zasypane drogi. DRAMAT kierowców

i

Autor: Pixabay/john_Ioannidis

POGODOWY ARMAGEDON w Lubelskiem. Śnieżyca, zasypane drogi. DRAMAT kierowców

2021-02-08 9:30

Zaczęło się w niedzielny wieczór, ale to, co dzieje się w Lubelskiem w poniedziałek, to istny pogodowy armagedon! Trwająca niemal nieustannie śnieżyca – zawieje i zamiecie – sprawia, że drogi są zasypane śniegiem. To dramat kierowców, którzy muszą wykazać się znacznie większą ostrożnością i cierpliwością. Gdzie jest najgorzej? Sprawdzamy aktualne warunki na drogach woj. Lubelskiego.

Pogodowy armagedon w Lubelskiem. Śnieg nie przestaje sypać od niedzielnego popołudnia. Opady będą nam towarzyszyć przez cały dzień. Od rana kierowcy skarżą się na pogodę, która skutecznie utrudnia im podróżowaniem, a nawet… wyjechaniem spod domu czy z osiedla.

Śnieżyca na Lubelszczyźnie oznacza zasypane drogi, błoto pośniegowe, zajeżdżony śnieg i ukryty pod nim lód. Takie warunki to dramat kierowców! Gdzie jest najgorzej? Jak aktualnie wygląda sytuacja na drogach woj. lubelskiego w poniedziałek, 8 lutego? Poniżej znajdziesz aktualizowany na żywo raport z dróg Lubelszczyzny.

9.30 GDDKiA: Najgorzej jest na południu regionu

Wszystkie drogi krajowe są przejezdne, miejscami jest biało, miejscami jest warstwa śniegu z czarnymi koleinami i błoto pośniegowe. Najgorzej jest na południu województwa, w okolicach Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego, Janowa Lubelskiego, Kraśnika – przekazuje w rozmowie z PAP dyżurny punktu informacji drogowej lubelskiego oddziału GDDKiA. – Na drodze nr 74 w miejscowości Olbięcin, między Kraśnikiem a Annopolem, ciężarówki rano miały problem z podjechaniem pod wzniesienie.

W okolicach Lublina i na północy regionu śnieg mniej sypie, tam są lepsze warunki drogowe i pogodowe. Na nawierzchniach tam jest błoto pośniegowe albo jest czarna nawierzchnia – podaje GDDKiA.

9.00 Lublin: Opóźnienia autobusów i trolejbusów

Trudne warunki pogodowe dają się we znaki nie tylko kierowcom samochodów, ale też autobusów i trolejbusów. Problemy tych ostatnich „dają w kość” także pasażerom komunikacji miejskiej w Lublinie. Opóźnienia niektórych kursów przekraczają pół godziny. Inne są opóźnione o kilka, kilkanaście minut.

Z uwagi na trudne warunki drogowe i intensywne opady śniegu, pojazdy komunikacji miejskiej kursują z opóźnieniami. Zalecamy korzystanie z Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, w celu lokalizacji aktualnego położenia autobusu czy trolejbusu realizującego dany kurs – informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie.

8.30 Wypadek na obwodnicy Lublina. Jedna osoba ranna

W poniedziałek rano doszło do „zimowego” wypadku na obwodnicy Lublina – między węzłami Rudnik a Tatary. Osobówka zderzyła się tam z… ciężarowym pługiem. Jedna osoba została ranna. Po wypadku zablokowany był jeden pas ruchu (w kierunku Chełma). Utrudnienia – jak podaje GDDKiA – mogą potrwać do godz. 9.30.

To dodatkowe problemy dla kierowców na obwodnicy miasta, gdzie przez panujące warunki drogowe i tak podróżuje się bardzo ciężko.

Kierowcy informują też o problemach na trasie Lubartów-Lublin. Tam także jeździ się bardzo wolno. W rejonie Ciecierzyna na problemy mogą napotkać kierowcy podróżujący w obu kierunkach.

8.00 Lublin: Poranne korki na zaśnieżonych drogach

W Lublinie w poniedziałkowy poranek samochody bardzo wolno „płyną” po zaśnieżonych ulicach. Kierowcy zdecydowanie jeżdżą z mniejszą prędkością niż zwykle i bardziej uważnie. Nic dziwnego. Warunki na wielu ulicach są bardzo trudne.

O godz. 8.00 bardzo powoli przemieszczamy się al. Solidarności w stronę centrum do 3-go Maja. Podobnie jest w al. Jana Pawła II w kierunku Diamentowej – na niej i w rejonie Romera też nie da się rozpędzić. Zwolnić musimy też w al. Andersa w kierunku Dworku Grafa.

7.30 Białe drogi, samochody w zaspach

Jeszcze zanim kierowcy wyjadą na drogi, często muszą odkopywać samochody z potężnych zasp, utworzonych po nocnych opadach śniegu i śnieżnych zamieciach. Drogi lokalne są pokryte sporą warstwą śniegu – coraz mocniej zajeżdżonego. Tak samo jest na drogach osiedlowych, parkingach czy drogach serwisowych.

Najtrudniejsze warunki na drogach utrzymują się na południu i w centrum woj. lubelskiego – tam śnieg sypie najdłużej i najmocniej. Nawet na drogach krajowych podróżujemy po błocie pośniegowym i śniegu. Na drogach wojewódzkich czy powiatowych – zalega śnieg.

Spis treści

  1. 9.30 GDDKiA: Najgorzej jest na południu regionu
  2. 9.00 Lublin: Opóźnienia autobusów i trolejbusów
  3. 8.30 Wypadek na obwodnicy Lublina. Jedna osoba ranna
  4. 8.00 Lublin: Poranne korki na zaśnieżonych drogach
  5. 7.30 Białe drogi, samochody w zaspach
Polacy muszą siedzieć w domach, a Pawłowicz w SPA, pławi się w luksusach. Komentarz Adama Federa [WIDEO]