Pogodowe TORTURY dla kierowców! MARZNĄCE OPADY. Jest bardzo NIEBEZPIECZNIE

i

Autor: Pixabay/JerzyGorecki

Pogodowe TORTURY dla kierowców! MARZNĄCE OPADY. Jest bardzo NIEBEZPIECZNIE

2020-12-10 8:35

Szklanka na drogach województwa lubelskiego! Uwaga na marznące opady mżawki. O poranku pojawiają się zwłaszcza na północy regionu. Synoptycy jednak ostrzegają: ślisko będzie przez cały dzień. Przy takich warunkach na drogach jest bardzo niebezpiecznie! Pogodowe tortury dla kierowców szybko się nie skończą.

To istne pogodowe tortury dla wszystkich kierowców, którzy spieszą się, by dotrzeć do celu. Dla tych, którzy nie zmienili opon na zimowe to nawet nie tortura, ale istny horror. Marznące opady mżawki znów dają się we znaki kierowcom. Na drogach jest bardzo niebezpiecznie. Uważajcie!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia przed marznącymi opadami dla ośmiu województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego. Kierowcy, noga z gazu!

Super Raport 09.12 (Goście: Ryszard Czarnecki - europoseł PiS, Tomasz Terlikowski - publicysta, Maciej Hamankiewicz - lekarz)

W czwartkowy poranek opady marznącej mżawki pojawiły się m.in. na północy woj. lubelskiego. Po godz. 7.00 synoptycy IMGW informowali o takim zjawisku w powiecie bialskim, parczewskim, lubartowskim i włodawskim. Ale marznące opady mogą pojawić się nie tylko rano, ale i w dalszej części dnia.

Prognozuje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem, lokalnie mżawki, powodujących gołoledź. Strefa opadów stopniowo przemieszczać się będzie z południa na północ – przewidują synoptycy IMGW-PIB.