Pijany jechał wózkiem inwalidzkim po drodze ekspresowej S17! Policjanci odwieźli 59-latka do domu

i

Autor: pixabay.com Pijany jechał wózkiem inwalidzkim po drodze ekspresowej S17! Policjanci odwieźli 59-latka do domu

Szok na ekspresówce

Pijany jechał wózkiem inwalidzkim po drodze ekspresowej S17! Policjanci odwieźli 59-latka do domu

2022-08-26 11:30

Do niecodziennego zdarzenia doszło na drodze ekspresowej S17. Mężczyzna jechał na lubelskim odcinku drogi wózkiem inwalidzkim. Okazało się, że był totalnie pijany! Miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie.

W czwartek (25.08.2022) lubelscy policjanci interweniowali w nietypowej sprawie - Policjanci zatrzymali w czwartek pijanego 59-latka, który jechał elektrycznym wózkiem inwalidzkim po drodze ekspresowej S17; miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie - poinformowała PAP w piątek st. sierż. Małgorzata Okoń z KPP w Puławach.

Kierowcy przecierali oczy ze zdumienia, gdy ich oczom ukazał się mężczyzna pokonujący S17 w powiecie puławskim na wózku inwalidzkim. Powiadomili oni o sprawie  policjantów. 

Zobacz też: Ukradła pieniądze z kościelnej puszki na datki! 37-latka przepiłowała kłódkę

Jak poinformowała w rozmowie z PAP st. sierż. Małgorzata Okoń z KPP w Puławach, 59-letni niepełnosprawny mężczyzna z gminy Żyrzyn wjechał na ekspresówkę w miejscowości Skrudki. Przed przyjazdem mundurowych zdążył przejechać elektrycznym wózkiem inwalidzkim kilometr w stronę Lublina.

- Miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 59-latka i odwieźli do domu – powiedziała.

Teraz 59-latek odpowie za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, za co grozi do 5000 zł grzywny. Natomiast za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo do dwóch lat pozbawienia wolności.

Zobacz również: Lublin: Podręcznik do HiT nie trafi do szkół? Historia i teraźniejszość: Jaki podręcznik w Lublinie? Mapa szkół

Express Biedrzyckiej: Gen. Pacek rozgryzł Putina! Wie, co robi wobec Europy Zachodniej
Sonda
Braliście kiedyś udział w wypadku samochodowym?