Pijany i naćpany wjechał w kobietę na pasach. Horror na przejściu dla pieszych

i

Autor: KWP Lublin Pijany i naćpany wjechał w kobietę na pasach. Horror na przejściu dla pieszych

Pijany i naćpany wjechał w kobietę na pasach. Horror na przejściu dla pieszych

2022-04-01 13:10

Krasnobród. Wjechał w nią na środku przejścia dla pieszych. 30-latek był pijany i po narkotykach – informuje policja. Przerażające! 59-letnia kobieta trafiła do szpitala z obrażeniami ciała. Okoliczności tragedii wyjaśnia teraz policja i prokuratura. Młodemu mężczyźnie mogą grozić poważne konsekwencje.

Horror na przejściu dla pieszych w Krasnobrodzie (pow. zamojski) na Lubelszczyźnie. Kierowca osobówki w biały dzień staranował na pasach 59-letnią kobietę. Był pijany i – jak podaje policja – wcześniej mógł zażywać narkotyki. Okoliczności tragedii ma wyjaśnić trwające śledztwo.

Do dramatycznego wypadku doszło w czwartek (31.03) w biały dzień, około godz. 14.00, na ulicy Tomaszowskiej w Krasnobrodzie.

Kierujący oplem, jadąc w kierunku Tomaszowa Lubelskiego, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i potrącił przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych kobietę. W czasie, gdy doszło do wypadku, piesza prawdopodobnie znajdowała się na środku przejścia, natomiast pojazd zatrzymał się kilka metrów za przejściem – informuje st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Osobówka dosłownie staranowała 59-letnią kobietę, która – jak każdy pieszy „w starciu” z samochodem – była zupełnie bezbronna. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Staranował ją na przejściu dla pieszych. Nagranie z Łukowa

30-letniemu kierowcy z powiatu tomaszowskiego oczywiście nic się nie stało. Może mieć jednak spore kłopoty. – Policyjne badanie alkomatem wykazało, że był nietrzeźwy. W organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Wstępne badanie narkotesterem wykazało także, że znajdował się pod wpływem narkotyków – informuje Krukowska-Bubiło.

Mężczyzna został zatrzymany. Wczoraj stracił prawo jazdy, dowód rejestracyjny i trafił do policyjnego aresztu, a dziś i wkrótce czekają go kolejne konsekwencje: prokuratura, sąd i kara – ta może być zaostrzona, ponieważ 30-latek w momencie wypadku był nietrzeźwy.

Sonda
Czy jako pieszy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?