Pijani wracali do domu i… zabrali ze sobą Jezusa. To jeszcze dzieci!

i

Autor: KWP Lublin; Pixabay/Pexels Pijani wracali do domu i… zabrali ze sobą Jezusa. To jeszcze dzieci!

Pijani wracali do domu i… zabrali ze sobą Jezusa. To jeszcze dzieci!

2022-02-11 13:04

Głupi żart, pijacki wybryk czy… profanacja? Na Lubelszczyźnie trzej nastolatkowie, wracając pod wpływem alkoholu do domu… zabrali ze sobą Jezusa. A konkretnie gipsową figurę, która go przedstawia. To jeszcze dzieci – najmłodsi mają 14, a najstarszy 16 lat. Co im strzeliło do głowy? Za kradzież odpowiedzą teraz przed Sądem Rodzinnym.

Do nietypowego zdarzenia doszło w nocy z 29 na 30 stycznia w miejscowości Bełcząc (gm. Czemierniki, pow. radzyński) na Lubelszczyźnie.

Oficer dyżurny został poinformowany o kradzieży gipsowej figury z wizerunkiem Jezusa Chrystusa, która znajdowała się w przydrożnej kapliczce. Wartość strat oszacowana została na kwotę 700 złotych – informuje asp. Piotr Mucha z Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim.

Kto i po co kradłby gipsową figurę z wizerunkiem Jezusa Chrystusa? Raczej nikt by tego dla zysku nie zrobił… Może chodziło o sprofanowanie świętości?! Wkrótce stało się jasne, kto odpowiada za tę zbrodnię. Policjanci, zajmujący się sprawą, ustalili, że kradzieży dokonało trzech nastolatków. To jeszcze dzieci! Ich zachowanie nie było jednak niewinne…

Tak wyglądały protesty rolników w całej Polsce

Z ustaleń mundurowych wynika, że dwaj 14-latkowie i 16-latek wspólnie spożywali alkohol. W trakcie powrotu do domu, przechodząc obok przydrożnej kapliczki, wpadli na pomysł zabrania ze sobą gipsowej figury Jezusa. Skradzioną mienie ukryli za budynkiem gospodarczym jednego z nich, okrywając plandeką – relacjonuje Mucha.

Nastolatkowie z gminy Czemierniki przyznali się do kradzieży. Policjanci odebrali od nich skradzioną figurę Jezusa. Młodzi złodzieje odpowiedzą teraz za swoje zachowanie przed Sądem Rodzinnym.

Sonda
Padłeś kiedyś ofiarą napaści lub kradzieży?