Okuninka. Takie rzeczy tylko nad Jeziorem Białym. Ukradli… gofra giganta!

i

Autor: KWP Lublin Okuninka. Takie rzeczy tylko nad Jeziorem Białym. Ukradli… gofra giganta!

Złodzieje łasuchy w akcji!

Ukradli gofra giganta i nieśli go dumnie przez miasto. Dodatki im nie "zasmakowały"...

2022-08-16 9:32

Tegoroczny wypad nad Jezioro Białe pod Włodawą (woj. lubelskie) Krystian L. (24 l.) i jego rówieśnik, Sebastian O., z pewnością zapamiętają do końca życia. Wystarczyła im bowiem godzina wakacji, by w wielce osobliwy sposób zapisać się w kronice kryminalnej leżącej nad akwenem Okuninki. Młodzieńcy porwali bowiem… gofra giganta! Kradzież w biały dzień!

Porwali wielkiego, obłożonego dodatkami gofra i zataszczyli go do swojego domku letniskowego! Okuninka (pow. włodawski) to miejscowość, która w sezonie wakacyjnym nigdy nie zasypia, a której uliczki widziały już chyba wszystko. Prawie… Teraz do grona szokujących osobliwości i dziwnych zdarzeń dołącza kradzież gofra giganta znad Jeziora Białego.

Okuninka, Jezioro Białe. Ukradli gofra giganta!

Takie kradzieże nie zdarzają się zbyt często. Wielki gofr z bitą śmietaną i owocami reklamował przez wiele lat lokal, w którym podawano takie łakocie. Nikomu nie przyszło do głowy, aby zniszczyć go lub tym bardziej ukraść! Aż do momentu, kiedy w Okunince zjawili się Krystian L. i Sebastian L., dwaj 24-latkowie spod Warszawy. Była sobota (13.08), sierpniowy długi weekend.

Wypity alkohol dał im super moc i jak im się zdawało, wielce krotochwilny nastrój. Już godzinę po przyjeździe „śmieszki” postanowiły pójść na miasto. Do domku nie wrócili z pustymi rękami…

Ukradli gofra giganta! Szokująca kradzież nad Jeziorem Białym

i

Autor: KWP Lublin Ukradli gofra giganta! Szokująca kradzież nad Jeziorem Białym

W sobotę przed godziną 19.00 z terenu lokalu gastronomicznego w Okunince nieznani sprawcy ukradli element dekoracyjny w postaci ogromnego gofra. Straty wyceniono na trzy tysiące złotych – informuje podinsp. Bożena Szymańska z Komendy Powiatowej Policji we Włodawie. – Jeszcze tego samego dnia „gofra” odzyskali i sprawców zatrzymali stróże prawa.

Moment zdarzenia uchwyciły kamery monitoringu i nagrały sylwetki sprawców. Złodzieje podeszli do gofra i nie bacząc na spojrzenia innych wczasowiczów, zaczęli z ogromnym wysiłkiem wyrywać go z zabezpieczeń i taszczyć z dumą do wynajętego lokum. Policjanci znaleźli dekorację schowaną za tylną ścianą budynku, w środku zaś odpoczywających po akcji gofrowych złodziejaszków.

Regularna bijatyka nad jeziorem! Bezwzględna bitwa kobiet

Mężczyźni twierdzą, że z powodu ilości spożytego alkoholu nic nie pamiętają z poprzedniego wieczoru – dodaje podinsp. Szymańska. – Za kradzież grozi im do pięciu lat więzienia.

Z gofra zniknęły niestety bita śmietana i owoce. Niewykluczone, że panowie strącili je, ponieważ nie lubią gofrów z takim obłożeniem albo wolą inne dodatki. Kto wie?

Sonda
Padłeś kiedyś ofiarą napaści lub kradzieży?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE