Okuninka. Takie rzeczy tylko nad Jeziorem Białym. Ukradli… gofra giganta!

i

Autor: KWP Lublin Okuninka. Takie rzeczy tylko nad Jeziorem Białym. Ukradli… gofra giganta!

Złodzieje łasuchy w akcji!

Ukradli gofra giganta i nieśli go dumnie przez miasto. Dodatki im nie "zasmakowały"...

2022-08-16 9:32

Tegoroczny wypad nad Jezioro Białe pod Włodawą (woj. lubelskie) Krystian L. (24 l.) i jego rówieśnik, Sebastian O., z pewnością zapamiętają do końca życia. Wystarczyła im bowiem godzina wakacji, by w wielce osobliwy sposób zapisać się w kronice kryminalnej leżącej nad akwenem Okuninki. Młodzieńcy porwali bowiem… gofra giganta! Kradzież w biały dzień!

Porwali wielkiego, obłożonego dodatkami gofra i zataszczyli go do swojego domku letniskowego! Okuninka (pow. włodawski) to miejscowość, która w sezonie wakacyjnym nigdy nie zasypia, a której uliczki widziały już chyba wszystko. Prawie… Teraz do grona szokujących osobliwości i dziwnych zdarzeń dołącza kradzież gofra giganta znad Jeziora Białego.

Okuninka, Jezioro Białe. Ukradli gofra giganta!

Takie kradzieże nie zdarzają się zbyt często. Wielki gofr z bitą śmietaną i owocami reklamował przez wiele lat lokal, w którym podawano takie łakocie. Nikomu nie przyszło do głowy, aby zniszczyć go lub tym bardziej ukraść! Aż do momentu, kiedy w Okunince zjawili się Krystian L. i Sebastian L., dwaj 24-latkowie spod Warszawy. Była sobota (13.08), sierpniowy długi weekend.

Wypity alkohol dał im super moc i jak im się zdawało, wielce krotochwilny nastrój. Już godzinę po przyjeździe „śmieszki” postanowiły pójść na miasto. Do domku nie wrócili z pustymi rękami…

Ukradli gofra giganta! Szokująca kradzież nad Jeziorem Białym

i

Autor: KWP Lublin Ukradli gofra giganta! Szokująca kradzież nad Jeziorem Białym

W sobotę przed godziną 19.00 z terenu lokalu gastronomicznego w Okunince nieznani sprawcy ukradli element dekoracyjny w postaci ogromnego gofra. Straty wyceniono na trzy tysiące złotych – informuje podinsp. Bożena Szymańska z Komendy Powiatowej Policji we Włodawie. – Jeszcze tego samego dnia „gofra” odzyskali i sprawców zatrzymali stróże prawa.

Moment zdarzenia uchwyciły kamery monitoringu i nagrały sylwetki sprawców. Złodzieje podeszli do gofra i nie bacząc na spojrzenia innych wczasowiczów, zaczęli z ogromnym wysiłkiem wyrywać go z zabezpieczeń i taszczyć z dumą do wynajętego lokum. Policjanci znaleźli dekorację schowaną za tylną ścianą budynku, w środku zaś odpoczywających po akcji gofrowych złodziejaszków.

Regularna bijatyka nad jeziorem! Bezwzględna bitwa kobiet

Mężczyźni twierdzą, że z powodu ilości spożytego alkoholu nic nie pamiętają z poprzedniego wieczoru – dodaje podinsp. Szymańska. – Za kradzież grozi im do pięciu lat więzienia.

Z gofra zniknęły niestety bita śmietana i owoce. Niewykluczone, że panowie strącili je, ponieważ nie lubią gofrów z takim obłożeniem albo wolą inne dodatki. Kto wie?

Sonda
Padłeś kiedyś ofiarą napaści lub kradzieży?