Lublin: OKNO ŻYCIA dla małych zwierząt. Mają szansę na nowy dom! [WIDEO, ZDJĘCIA]

2021-03-31 14:27

Niezwykła inicjatywa z Lublina: „okno życia” dla małych zwierząt! Maluchy mają szansę na nowy dom. Króliczki, szczurki, myszki i inne małe ssaki... one potrzebują wsparcia nie mniejszego niż psy i koty, kiedy znajdą się na bruku. Dlatego w Lublinie powstało... „okno życia” dla małych zwierząt. – Czekamy na telefon z informacją. Nie pytamy, dlaczego ktoś decyduje się oddać zwierzę w nasze ręce. Dziękujemy, że ma na tyle dobre serce, że to robi – mówi SE Weronika Gawełczyk (21 l.), założycielka Domu Tymczasowego dla Małych Zwierząt Hemma i pomysłodawczyni takiej formy pomocy małym zwierzakom.

Niestety, sytuacja małych ssaków bywa tragiczna. Choć początkowo cieszą ludzi swym wyglądem, zachowaniem i wywołują uśmiech na twarzach, to zdarza się, że po pewnym czasie nudzą się swym właścicielom. Zdarza się także, że gryzą, nie chcą się bawić, przesadnie brudzą, bądź mnożą się na potęgę. Wtedy lądują na śmietniku bądź w lesie, gdzie prawie zawsze czeka ich śmierć. – Zamiast w ten sposób, można zrobić inaczej. Zadzwonić do nas i umówić się na odbiór zwierzaka – zachęca pani Weronika i dodaje: – My o nic nie pytamy, a ani nie oceniamy.

W Lublinie działa..."Okno życia" dla małych zwierząt

„Okno życia” fizycznie mieści się na Oddziale Drobnych Ssaków przy Klinikach UP w Lublinie przy ul. Głębokiej. Nowi pensjonariusze mają więc zapewnioną najlepszą z możliwych opiekę weterynaryjną, nikt też nie szczędzi im dobrych słów i pieszczot, o ile takich się domagają...

Zobacz też: Lublin: SZTUKMISTRZ wrócił na Stare Miasto. Powrót WYJĄTKOWEJ atrakcji [ZDJĘCIA]

W chwili obecnej jest tam ponad 50 zwierząt: szczurki, myszki, koszatniczki, króliczki, świnki morskie. – Wszystkie czekają na nowe domy...

Więcej informacji w internecie na facebookowej stronie: HEMMA-dom tymczasowy dla małych zwierząt. Telefon, pod który można zadzwonić, aby przekazać lub przyjąć zwierzaka to: 732 188 933.