Koronawirus Lubelskie

i

Autor: zdj. ilustr., Lubuska Policja

NOWE KARY za brak maseczki: ZAPŁACISZ 1000 zł! W Lubelskiem posypały się MANDATY

2020-12-03 8:58

W województwie lubelskim posypały się mandaty za niezakrywanie ust i nosa. Tylko podczas jesiennej fali epidemii koronawirusa policjanci wystawili ich ponad sześć tysięcy! Teraz karać będą mogli też strażnicy miejscy, a wartość mandatu wzrośnie dwukrotnie! Nowe kary za brak maseczki – zapłacimy 1000 zł!

Na Lubelszczyźnie – podobnie jak w całym kraju – posypały się mandaty za brak maseczki, przyłbicy, kołnierza lub jakiegokolwiek innego elementu, którym zakrywamy usta i nos. Teraz zmieniają się przepisy, a ich lekceważenie może być jeszcze bardziej kosztowne. Nowy mandat za brak maseczki może wynieść 1000 zł!

Zobacz też: ZASZLACHTOWAŁ kolegów dla pieniędzy! Makabryczne kulisy zbrodni pod Puławami [ZDJĘCIA]

– W związku z nowymi obostrzeniami, dotyczącymi COVID-19, jakie pojawiły się jesienią, a więc obowiązkiem noszenia maseczki w miejscu publicznym, policjanci pouczyli 1104 osoby na terenie województwa, nałożyli 6476 mandatów karnych, a 1300 wniosków zostało skierowanych do sądu – wylicza w rozmowie z Radiem ESKA Lublin kom. Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Dramatyczna walka z koronawirusem w Polsce

Teraz mandatów może być jeszcze więcej, bo wystawią je nie tylko policjanci, ale też strażnicy miejscy. Wcześniej mogli nas tylko upomnieć, teraz będą karać. Straż Miejska w Lublinie przyznaje, że dotychczas skupiała się na działaniach profilaktycznych – ale wkrótce może się to zmienić.

To kiedy będziemy mogli stosować postępowanie mandatowe, zależne jest od zmiany w rozporządzeniu w sprawie wykroczeń, za które strażnicy straży gminnych są uprawnieni do nakładania grzywien na drodze mandatu karnego – tłumaczy Robert Gogola ze Straży Miejskiej w Lublinie.

Wypatrzyli go… przez DZIURKĘ od klucza. 33-latek z Puław PÓJDZIE SIEDZIEĆ! Co za historia

Nowe mandaty za brak maseczki lub niezakrywanie ust i nosa mogą być znacznie bardziej kosztowne. Według zmienionych przepisów ich wartość wzrosła dwukrotnie – do 1000 zł! Pieniądze uzyskane z mandatów mają zasilić rachunek Narodowego Funduszu Zdrowia.