Nie żyje ks. prałat Jan Mitura

i

Autor: Diecezja zamojsko-lubaczowska Nie żyje ks. prałat Jan Mitura

Nie żyje ks. prałat Jan Mitura. Był wieloletnim proboszczem Parafii św. Jadwigi w Lublinie

2022-04-25 10:44

Zmarł ks. prałat Jan Mitura. O śmierci wieloletniego proboszcza poinformowała Parafia św. Jadwigi w Lublinie w mediach społecznościowych. Ksiądz prałat zmarł w wieku 81 lat w niedzielę, 24 kwietnia 2022.

Nie żyje pierwszy i wieloletni proboszcz Parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Lublinie. Ks. prałat Jan Mitura zmarł w wieku 81 lat w niedzielę, 24 kwietnia 2022. O śmierci księdza poinformowała parafia w mediach społecznościowych.

- Trwamy na modlitwie w godzinie miłosierdzia! Prośmy w naszych modlitwach również za duszę zmarłego dzisiaj śp. ks. prałata Jana Mitury - czytamy w poście na Facebooku, dodanym w niedzielę.

Zobacz też: Lubelskie. Na DK 17 zderzyły się osobówki. Nie żyje kierowca volkswagena, dzieci trafiły do szpitala

Ksiądz prałat Jan Mitura urodził się 10 maja 1940 r. we Władysławowie. Święcenia prezbiteratu otrzymał 31 maja 1964 r. w Lublinie. Był budowniczym i pierwszym proboszczem parafii św. Jadwigi w Lublinie. Od 2010 roku przebywał na emeryturze. Pełnił godności Kapelana Ojca Świętego i kanonika honorowego Kapituły Lubelskiej. Diecezja zamojsko-lubaczowska poinformowała o dacie pogrzebu duchownego.

- Uroczystości pogrzebowe będą miały miejsce w kościele pw. św. Jadwigi Królowej w Lublinie (ul. Koncertowa 15): Msza św. żałobna odprawiona zostanie 26 kwietnia br. (wtorek) o godz. 18.00,  różaniec o godz. 17.00, Msza św. pogrzebowa odprawiona zostanie 27 kwietnia br. (środa) o godz. 11.00, różaniec o godz. 10.00.

Zobacz też: Horror pod Lublinem. Zginął człowiek. Samochód zatrzymał się w rowie

XVII Ogólnopolska i XXVIII Podkarpacka Parada Straży Wielkanocnych "Turki 2022" w Tryńczy
Sonda
Czy boisz się śmierci?