Koronawirus, śmierć

i

Autor: AP Nie żyje 2-latka chora na COVID-19. Potężna fala śmierci w Lubelskiem

Nie żyje 2-latka chora na COVID-19. Potężna fala śmierci w Lubelskiem

2021-12-03 14:30

Nie żyje 2-letnia dziewczynka chora na COVID-19, miała choroby współistniejące. Jak wynika z danych Ministerstwa Zdrowia – nie jest to pierwsze dziecko, które na Lubelszczyźnie umiera po zakażeniu koronawirusem. Pandemia zbiera tragiczne żniwo, a potężna fala śmierci rozlewa się po całym kraju. Statystyki są przerażające.

Statystyki pandemii dotyczące roku 2021 są przerażające. Tylko na Lubelszczyźnie w ciągu ostatnich miesięcy zmarło kilkoro dzieci zakażonych koronawirusem. Ostatnio – 2-letnia dziewczynka, chora na COVID-19 – wynika z danych Ministerstwa Zdrowia. Miała choroby współistniejące, a do tragedii doszło w powiecie tomaszowskim. W rządowych raportach tragiczny zgon wpisano z datą 29 listopada 2021 roku.

Do przerażającej tragedii doszło kilka dni temu. W jakich okolicznościach zmarła 2-latka zakażona koronawirusem i chora na COVID-19 i choroby współistniejące? Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna nie udziela szczegółowych informacji na temat zgonów wywołanych przez koronawirusa.

Zobacz też: Bestialsko udusiła 10-letniego synka. Monika S. chce niższej kary?!

Takich przypadków – zgonów małych pacjentów, dzieci – jest niestety więcej. W maju w powiecie parczewskim zmarło roczne dziecko, w marcu w powiecie krasnostawskim odszedł niemowlak, który nie miał nawet roku. Łączy je jedno – choroba COVID-19 wywoływana przez koronawirusa. Z rządowych raportów wynika też, że dzieci te cierpiały także na inne choroby, tzw. współistniejące. Inaczej było za to w przypadku 17-latka z powiatu bialskiego, który zmarł 12 listopada. On nie miał innych schorzeń – wynika z danych MZ. Zmarł wyłącznie z powodu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Potężna fala śmierci rozlewa się po województwie lubelskim. Dane są przerażające. Tylko w tym roku, w województwie lubelskim zmarły 4163 osoby chore na COVID-19. To dane raportowane tylko do 29 listopada, a ostatnie dni, też nie były „łaskawe”, jeśli chodzi o konsekwencje pandemii koronawirusa w Polsce. To liczba zgonów wśród zakażonych w ostatnich dniach w Lubelskiem:

  • 30 listopada – potwierdzono śmierć 67 osób
  • 1 grudnia – potwierdzono śmierć 66 osób
  • 2 grudnia – potwierdzono śmierć 59 osób
  • 3 grudnia – potwierdzono śmierć 38 osób.
Poradnik zdrowie - różnica między COVID-19 a przeziębieniem i grypą

Ubiegły rok, pierwsze miesiące pandemii, to także nie był łaskawy czas. Liczba zgonów – jak wynika z rządowych danych, była mniejsza, ale i tak ogromna. Od marca, gdy pojawiły się pierwsze zakażenia, do końca roku w województwie lubelskim potwierdzono 1697 zgonów wśród osób chorych na COVID-19. Wśród nich śmierć 9-letniej dziewczynki, w rządowych statystykach raportowana z datą 21 listopada 2021 roku. Dziecko miało choroby współistniejące.

Potężna fala śmierci rozlała się po województwie lubelskim. Statystyki są przerażające. Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że od początku pandemii w województwie lubelskim zmarło ponad sześć tysięcy osób chorych na COVID-19. Większość z nich miała choroby współistniejące. Najgorsze jest jednak to, że za każdą z tych liczb i cyfr, za każdą statystyką, kryje się dramat i cierpienie konkretnych osób i ich rodzin, bliskich i znajomych…

Sonda
Czy boisz się koronawirusa?

Wiadomość o śmierci 2-latki z COVID-19 w powiecie tomaszowskim potwierdzają dane Ministerstwa Zdrowia, publikowane w Bazie Analiz Systemowych i Wdrożeniowych. Nieoficjalnie potwierdzają ją także osoby związane z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Tomaszowie Lubelskim. Oficjalnych informacji w takich sprawach może udzielać wyłącznie Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie, na której odpowiedź czekamy.