Lublin: „Pomóż psiakom i kociakom”. Wspierają zwierzaki ze schroniska! Przyłączysz się?

2019-12-04 11:31
Lublin: „Pomóż psiakom i kociakom”. Wspierają zwierzaki ze schroniska! Przyłączysz się?
Autor: pixabay.com/Timur85

Można zjeść coś słodkiego i tym samym wesprzeć potrzebujące zwierzaki. Na Wydziale Humanistycznym UMCS trwa akcja charytatywna „Pomóż psiakom i kociakom”. Mogą wziąć w niej udział nie tylko studenci.

To druga edycja wydarzenia, podczas którego Studenckie Koło Naukowe Rusycystów UMCS organizuje kiermasz ciast, a zebrane pieniądze przekazuje potrzebującym schroniskom.

Studenci chcą pomagać, bo po prostu kochają zwierzaki. – Nie wyobrażam sobie, by zwierzakom mogło zabraknąć ciepła lub jedzenia – mówi jedna ze studentek.

W ubiegłym roku udało się zebrać ponad 700 złotych.

– Kocham zwierzaki i chciałabym przygarnąć je wszystkie do siebie do domu. Mój pies jest strasznie rozpieszczony, kupuje jej dużo drogiej karmy, ale ona nie chce tego jeść, dlatego stwierdziłam, że oddam ją na akcję, przynajmniej tak mogę pomóc – tłumaczy inna uczestniczka zbiórki.

Akcję można wesprzeć finansowo bądź przynieść np. karmę, koce, poduszki. Akcja trwa dzisiaj do godziny 16.00 i jutro w godzinach od 10.00 do 16.00 na parterze Wydziału Humanistycznego UMCS.

Na Wydziale Humanistycznym UMCS trwa akcja charytatywna „Pomóż psiakom i kociakom”. Posłuchaj!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE