Morderczy pies nadal na wolności! Zagryzł 48-latka pod Lubartowem

i

Autor: SHUTTERSTOCK (2), grafika RN Pies, który zagryzł 48-latka w miejscowości Skarbiciesz pod Lubartowem, nadal pozostaje na wolności, zdj. ilustracyjne

Morderczy pies nadal na wolności! Zagryzł 48-latka pod Lubartowem

2022-07-25 17:46

Pies, który zagryzł 48-latka w miejscowości Skarbiciesz pod Lubartowem, nadal pozostaje na wolności. W sobotę, 23 lipca, mężczyzna jechał rowerem przez wieś drogą gruntową, gdy miały się na niego rzucić dwa psy, prawdopodobnie owczarki belgijskie. 48-latek został znaleziony martwy z ranami kąsanymi i szarpanymi. Zwierzęta namierzono na pobliskiej posesji.

Morderczy pies nadal na wolności! Zagryzł 48-latka pod Lubartowem

Policjanci z Lubartowa nadal poszukują jednego z psów odpowiedzialnych za śmiertelny atak na 48-latka we wsi Skarbiciesz. W sobotę, 23 lipca, jego ciało, z ranami szarpanymi i kąsanymi, znaleziono na drodze gruntowej. Wokół znajdowały się ponadto ślady psich łap, dlatego mundurowi ustalili wstępnie, że jadącego rowerem mężczyznę zaatakowały i zabiły zwierzęta. Podejrzane o atak psy, prawdopodobnie owczarki belgijskie, zostały znalezione przez policjantów na jednej z posesji w gminie Jeziorzany - jej właściciel nie jest właścicielem stworzeń. - Mundurowym towarzyszyła osoba upoważniona do uśpienia zwierząt i ich odłowienia, ale po podaniu dawki środka usypiającego nadal były one agresywne i próbowały atakować, więc funkcjonariusze podjęli decyzję o odstrzale - mówi Agnieszka Kępka, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Czytaj też: Skarbiciesz: Psy zagryzły człowieka! Nie miał szans na przeżycie

Jeden z psów został zabity, natomiast drugi - ranny po postrzale - zdołał uciec. - Nadal trwa akcja poszukiwawcza za zwierzęciem - dodaje Kępka. Prokuratura zdecydowała już o przeprowadzeniu sekcji zwłok 48-latka i zabitego psa i wszczęła w tej sprawie śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci.

To drugi w ostatnim czasie poważny atak psów na człowieka, po tym jak sfora zdziczałych zwierząt dotkliwie pogryzła 18-latkę pod Łaskiem: Bestialskie psy rozszarpały Weronice twarz. Prokuratura bada ich DNA

Sonda
Czy zostałaś/eś kiedykolwiek zaatakowany przez agresywne psy?
Najpierw sprzeczka, później śmierć 32-latki. Tragedia na Lubelszczyźnie