Mikołaj powiesił się w szopie

i

Autor: ANDRZEJ WOŹNIAK / SUPER EXPRESS Mikołaj powiesił się w szopie

15-letni Mikołaj powiesił się w starej szopie. Tragedia w Staninie

2021-10-06 18:18

Potworna tragedia w Staninie na Lubelszczyźnie. W starej szopie na opuszczonej posesji powiesił się 15-letni Mikołaj W. Prokuratura nie ujawnia żadnych informacji o zdarzeniu. Rodzina odchodzi od zmysłów, mieszkańcy wioski snują domysły, co do przyczyn samobójstwa. "Według mnie to złe towarzystwo, a możliwe i narkotyki" - zastanawia się jedna z mieszkanek wsi.

Mikołaj W. (+15 l.) zaginął 25 września tego roku. Około godziny 21 wyszedł z domu w nieznanym kierunku, informując domowników, że idzie się przejść po okolicy. Ojciec nastolatka wołał go, aby wrócił, bo było już późno. Chłopiec nie reagował na prośby ojca i pobiegł w stronę lasu. Od tamtej pory nie wrócił do domu i nie nawiązał kontaktu z rodziną. Rodzice, mieszkańcy wioski, straż i policja zaczęli szukać Mikołaja. Przez kilka dni sprawdzano zbiorniki wodne, zakrzaczone tereny i pustostany. Szukano wszędzie, ale nie pod nosem strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Staninie. Mikołaj odnalazł się 3 października na opuszczonej posesji właśnie naprzeciwko pomieszczeń OSP. Jego ciało wisiało w starej szopie stojącej w zakrzaczonym podwórku. Na miejscu wykonano oględziny pod nadzorem prokuratora. Wstępnie ustalono, że nastolatek powiesił się sam, bez udziału osób trzecich. Przyjaciele chłopca zapalili znicze w miejscu gdzie odebrał sobie życie. Mieszkańcy Stanina są w szoku. Ciągle mówią o tragedii i usiłują dociec, co się stało, że Mikołaj odebrał sobie życie. Czytaj też: Koszmar w Lublinie. Matka udusiła swoje dzieci? Sąsiadka: "Jestem przerażona" [ZDJĘCIA]

– Według mnie to złe towarzystwo, a możliwe i narkotyki – mówi mieszkanka Stanina. – W rodzinie chłopca nic złego się nie działo i to chyba wpływ towarzystwa doprowadził go do samobójstwa – podkreśla kobieta. – Tajemnicę swojej śmierci chłopak zabrał ze sobą – wtrąca mężczyzna. – Pewnie nigdy się nie dowiemy dlaczego postanowił skończyć ze sobą.

Kornelia popełniła samobójstwo przez zdalną naukę?

Czytaj też: Cztery krzyże utonęły w kwiatach. Patryk zginął ze swoimi dziećmi. Serce krwawi [ZDJĘCIA, WIDEO]

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  •     Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży:  116 111
  •     Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  •     Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  •     Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  •     Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  •     pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.