Mieszkanie Plus w Świdniku. Nabór wniosków. Jak się zgłosić? Zasady Mieszkania+ w Świdniku

i

Autor: Pixabay/PhotoMIX-Company

Mieszkanie Plus w Świdniku. Nabór wniosków. Jak się zgłosić? Zasady Mieszkania+ w Świdniku

2021-03-15 11:52

Mieszkanie Plus w Świdniku. 15 marca, w samo południe – o godz. 12.00 – rusza nabór wniosków. Jak się zgłosić? Kto może ubiegać się o lokum z rządowym wsparciem? Jakie są zasady Mieszkania+ w Świdniku? Zobacz najważniejsze informacje. Rusza nabór wniosków od chętnych – do kiedy potrwa? Osiedle przy ul. „Grota” Roweckiego w Świdniku pod Lublinem to 108 mieszkań dostępnych bez kredytu i bez wkładu własnego.

Mieszkanie Plus w Świdniku budzi olbrzymie zainteresowanie. Nieco ponad sto rodzin znajdzie swoje miejsce na osiedlu przy ul. „Grota” Roweckiego, ale chętnych może być znacznie znacznie więcej. Kto ma pierwszeństwo? Jakie są zasady? Rusza nabór wniosków na Mieszkanie Plus w Świdniku. Zobacz najważniejsze informacje o programie.

Mieszkanie Plus w Świdniku. Osiedle przy ul. „Grota” Roweckiego

Osiedle przy ul. gen. „Grota” Roweckiego w ramach programu Mieszkanie Plus w Świdniku to dwa bloki z łącznie 108 mieszkaniami. Przekazanie kluczy jest planowane na IV kwartał tego roku. Lokale w ramach Mieszkania Plus w Świdniku będą już wykończone, po stronie nowych mieszkańców zostanie: zabudowa kuchenna i wyposażenie – meble oraz sprzęt RTV/AGD.

Mieszkanie Plus w Świdniku. Czynsze i opłaty. Ile kosztuje?

Żeby wprowadzić się do Mieszkania Plus w Świdniku nie trzeba brać kredytu ani mieć wkładu własnego. To największa zaleta z punktu widzenia młodych rodzin. O mieszkanie może ubiegać się każdy, bez względu na to ile zarabia. Limity zarobków obowiązują jedynie przy dopłatach czynszowych – w Świdniku wyniesie ona maksymalnie 442 zł. Jej wysokość zależy m.in. od metrażu mieszkania i liczby lokatorów.

Zobacz też: TEST: Czy jesteś PRAWDZIWYM KATOLIKIEM?? Nie wiedzieć tego to GRZECH! [QUIZ]

Średnia stawka czynszu w ramach Mieszkania Plus wynosi 25,7 zł za metr kwadratowy. Na opłaty mieszkaniowe składają się także: opłata eksploatacyjna 5,5 zł za metr oraz indywidualne rachunki za media.

Mieszkanie Plus w Świdniku. Nabór wniosków

Nabór wniosków do programu Mieszkanie Plus w Świdniku rozpoczyna się 15 marca 2021 r., w samo południe – o godz. 12.00 – i potrwa do północy 15 kwietnia.

Wniosek można wypełnić przez internet. Później – w ciągu 14 dni – trzeba dostarczyć dokumenty dotyczące kryteriów społecznych (załączniki) oraz wydrukowany i czytelnie podpisany formularz wniosku do Urzędu Miasta Świdnik (ul. Stanisława Wyspiańskiego 27, 21-040 Świdnik). Informacje o kolejnych krokach składający otrzymają też mailem, po wysłaniu formularza wniosku.

Na podstawie dokumentów (można je dostarczyć osobiście lub pocztą), odbędzie się kwalifikacja do drugiego etapu naboru, czyli wersyfikacji finansowej.

Spis treści

 1. Mieszkanie Plus w Świdniku. Osiedle przy ul. „Grota” Roweckiego
 2. Mieszkanie Plus w Świdniku. Czynsze i opłaty. Ile kosztuje?
 3. Mieszkanie Plus w Świdniku. Nabór wniosków
 4. Mieszkanie Plus w Świdniku. Kryteria pierwszeństwa
 5. Mieszkanie Plus w Świdniku. Zasady składania wniosków

Mieszkanie Plus w Świdniku. Kryteria pierwszeństwa

Kryteria pierwszeństwa naboru mają wskazywać, kto otrzyma Mieszkanie Plus w Świdniku. Wynikają zarówno z wytycznych i założeń ogólnopolskiego programu, jak i lokalnych decyzji samorządowych. Jeśli ktoś nie spełnia żadnego z warunków, to nadal może złożyć wniosek i ubiegać się o Mieszkanie Plus w Świdniku.

Zasady Mieszkania Plus w Świdniku przyznają dodatkowe punkty:

 • posiadaczom Książeczek Mieszkaniowych, wystawionych do dnia 23.10.1990 r. (10 pkt),
 • osobom, które nie są właścicielami mieszkania (10 pkt),
 • najemcom lokali gminnych, którzy chcą się przenieść do Mieszkania Plus (5 pkt),
 • seniorom powyżej 65 r.ż. (5 pkt),
 • niepełnosprawnym do 16 r.ż. (5 pkt),
 • niepełnosprawnym (w stopniu umiarkowanym lub znacznym) powyżej 16 r.ż. (5 pkt),
 • młodym dorosłym pomiędzy 18 a 35 r.ż. (5 pkt),
 • rodzicom (5 pkt za każde dziecko),
 • samotnym rodzicom (8 pkt),
 • osobom rozliczającym się z podatku w Świdniku (10 pkt),
 • mieszkańcom Świdnika (10 pkt).

Mieszkanie Plus w Świdniku. Zasady składania wniosków

Wniosek o przyznanie Mieszkania Plus w Świdniku można złożyć przez internet. Szczegóły na stronie programu: swidnik.mdr.pl. Jeśli ktoś nie ma dostępu do internetu – może złożyć wniosek w Urzędzie Miasta w Świdniku – wcześniej trzeba się umówić (tel. 81 751 76 75).

Jedna osoba może złożyć tylko jeden wniosek. Podobnie z jednego gospodarstwa domowego może wpłynąć tylko jeden formularz. Pozostałe nie będą brane pod uwagę.

Sedno Sprawy - Jan Maria Jackowski