Międzyrzec Podlaski: Pijany kierowca wjechał samochodem do jeziora! Miał 2,5 promila

i

Autor: KWP Lublin Międzyrzec Podlaski: Pijany kierowca wjechał samochodem do jeziora! Miał 2,5 promila

Międzyrzec Podlaski: Pijany kierowca wjechał samochodem do jeziora! Miał 2,5 promila

2022-06-28 14:47

Ta historia może budzić delikatny uśmiech zażenowania, ale tak naprawdę mogła skończyć się tragicznie. W Międzyrzecu Podlaskim na Lubelszczyźnie pijany kierowca utopił citroena w jeziorze. Wjechał samochodem prosto do wody! Miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mógł się utopić! Zwiał, zanim na miejscu pojawiły się służby ratunkowe.

Do tragedii omal nie doszło w poniedziałek (27.06) po północy. Służby ratunkowe zostały zaalarmowane, że kierowca osobówki… wjechał do jeziora! Chodziło o zbiornik wodny „Żwirownia” w Międzyrzecu Podlaskim.

Z relacji świadka zdarzenia wynikało, że kierowca samochodu wydostał się z niego o własnych siłach i jeszcze przed przyjazdem służb ratunkowych oddalił się jednak z miejsca zdarzenia – relacjonuje kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Szczęście w nieszczęściu, że kierowca osobówki nie utopił się w wodzie razem z samochodem. Mundurowi nie zamierzali jednak odpuścić i szybko znaleźli kierowcę, który najpewniej postanowił się ochłodzić w niecodzienny sposób… To 40-latek z sąsiedniej gminy Drelów. W chwili, gdy dotarli do niego policjanci miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Międzyrzec Podlaski: Pijany kierowca wjechał samochodem do jeziora! Miał 2,5 promila

i

Autor: KWP Lublin Międzyrzec Podlaski: Pijany kierowca wjechał samochodem do jeziora! Miał 2,5 promila

W trakcie rozmowy z policjantami mężczyzna przyznał, że podróżował autem, jednak tylko jako pasażer. Zaprzeczył, że wsiadał za kierownicę citroena – dodaje Salczyńska-Pyrchla.

Najważniejsza wiadomość jest taka, że 40-latkowi nic się nie stało. Niemniej jednak został zatrzymany przez policję, bo mundurowi niekoniecznie uwierzyli w jego wersję wydarzeń. Wody zbiornika przeczesywali strażacy, którym w poniedziałkowe popołudnie udało się wydobyć zatopioną osobówkę na brzeg zbiornika. Wszystkie ślady wskazują na to, że w chwili „zatonięcia”, w citroenie była tylko jedna osoba. I tu oczy wszystkich znów kierują się na 40-latka spod Międzyrzeca.

We wtorek (28.06) 40-latek zostanie doprowadzony do prokuratury i usłyszy zarzuty.

– Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż pięć tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości, świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych – przypomina kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Sonda
Czy jesteś za surowszym karaniem pijanych kierowców?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE