Zabił ojca bo kazał mu umyć talerz

i

Autor: Mariusz Mucha/Super Express

Matka chciała, żeby włożył do zmywarki talerz, on zabił ojca. Sąd wymierzył karę Arturowi P. z Uścimowa Starego

2021-06-07 18:20

Na łączną karę 18 lat pozbawienia wolności skazał w poniedziałek lubelski Sąd Okręgowy 34-letniego Artura P - wynika z informacji przekazanych przez Polską Agencję Prasową. Mężczyzna został skazany m.in. za zabójstwo swojego ojca nożem, po tym jak wcześniej matka zwróciła mu uwagę, aby włożył do zmywarki talerz po obiedzie.

Do zabójstwa doszło w lutym 2019 r., w jednej z wsi w gminie Uścimów w pow. lubartowskim. Ustalono, że wcześniej 34-letni Artur P. znęcał się nad krewnymi i groził im śmiercią. Jak informuje PAP, w poniedziałek, 7 czerwca 2021 Sąd Okręgowy w Lublinie uznał mężczyznę za winnego zarzucanych mu czynów i wymierzył łączną karę 18 lat pozbawienia wolności, przy czym o warunkowe zwolnienie skazany może starać się nie wcześniej niż po 12 latach spędzonych w więzieniu. Sąd zadecydował o odbywaniu kary w systemie terapeutycznym. Wyrok jest nieprawomocny.

Zobacz nasze archiwalne zdjęcia:

O tragedii pisaliśmy na łamach "Super Expressu". Artur P. mieszkał z rodzicami, młodszą siostrą i jej dzieckiem w małym drewnianym domku. Tego dnia Artur P. jadł zupę przy kuchennym stole. – "Zamknij się" – miał ryknąć na matkę, kiedy ta poprosiła go, aby wsadził talerz do zmywarki. Mężczyzna pchnął ją na krzesło... Świadkiem był Jerzy P., który zadzwonił na policję. Artur P. chwycił nóż i rzucił się na ojca. Zadał mu mu kilkanaście ciosów w głowę, klatkę piersiową, szyję i brzuch. Po chwili w domu pojawili się policjanci, którzy zobaczyli Artura P. z zakrwawionym nożem w ręku.

Listem uzdrowili mojego syna