Mapa koronawirusa w Polsce. W tych regionach jest NAJGORZEJ. Mapa powiatów z obostrzeniami

2020-08-06 13:49 Marek Targoński
Mapa koronawirusa w Polsce. W tych regionach jest NAJGORZEJ. Mapa powiatów z obostrzeniami
Autor: pixabay.com/twitter.com/jciesz

Mapa koronawirusa z „czerwonymi” i „żółtymi” powiatami. Co oznacza? W tych regionach jest najgorzej i tam – ze względu na wzrost liczby zakażeń COVID-19 – rząd wprowadza nowe obostrzenia. Zobaczcie mapę koronawirusa w Polsce i mapę powiatów z obostrzeniami – w sumie pojawią się w pięciu województwach. Aktualna mapa koronawirusa z 6.08.2020 r.

Mapa koronawirusa w Polsce zawiera 19 powiatów czerwonych i żółtych – na ich terenie będą obowiązywać nowe obostrzenia. Powrót ograniczeń jest spowodowany wzrostem liczby zakażeń w kraju. W tych regionach jest najgorzej. Oto mapa koronawirusa w Polsce i mapa powiatów z obostrzeniami.

Nowe przepisy zaczną obowiązywać od soboty, 8 sierpnia. Dziś projekt rozporządzenia w tej sprawie trafił do konsultacji publicznych.

Mapa koronawirusa w Polsce. Mapa powiatów z obostrzeniami

Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia, zaprezentował mapę koronawirusa w Polsce z podziałem na powiaty i z zaznaczeniem tych regionów, w których będą obowiązywały nowe obostrzenia.

Większe obostrzenia będą obowiązywać w powiatach oznaczonych na mapie koronawirusa kolorem czerwonym: ostrzeszowskim, nowosądeckim, w Nowym Sączu, wieluńskim, pszczyńskim, w Rudzie Śląskiej, rybnickim, w Rybniku i pow. wodzisławskim.

Łagodniejsze rygory zostaną wprowadzone w powiatach oznaczonych na mapie koronawirusa na żółto: wieruszowskim, w Jastrzębiu-Zdroju, jarosławskim, w Żorach, kępińskim, przemyskim, cieszyńskim, pińczowskim, oświęcimskim i w Przemyślu.

Mapa koronawirusa. W dziewięciu „czerwonych” powiatach obowiązek zakrywania ust i nosa (noszenia np. maseczek) będzie obowiązywał zawsze, w przestrzeni publicznej – zapowiedział Łukasz Szumowski, minister zdrowia.

W wybranych powiatach zostaną wprowadzone obostrzenia dotyczące: targów i kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, sanatoriów, wesel, transportu i obowiązku noszenia maseczek – podaje resort zdrowia.

Mapa koronawirusa w Polsce. W tych regionach jest najgorzej

Liczba potwierdzonych zakażeń w Polsce wzrosła do blisko 50 tys. przypadków. Setki osób chorych na COVID-19 zmarły. Aktualny bilans epidemii w Polsce to 49 515 zakażeń i aż 1774 zgony.

Mapa koronawirusa w Polsce pokazuje jednoznacznie, że najtrudniejsza jest sytuacja na Śląsku. Tam – według danych Ministerstwa Zdrowia – potwierdzono 17 229 zakażenia.

Mapa koronawirusa w Polsce. W tych regionach jest NAJGORZEJ. Mapa powiatów z obostrzeniami
Autor: Super Express
Prof. Simon o maseczkach: Jak ktoś nie chce nosić, niech najpierw spisze testament

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.