Makabryczne wakacje na drogach. Fala śmierci w Lubelskiem

i

Autor: KWP Lublin Śmiertelny wypadek w Lechówce. Na początku sierpnia zginęły dwie osoby

Makabryczne wakacje na drogach. Fala śmierci w Lubelskiem

2021-09-02 9:33

Policja podsumowała statystyki dotyczące ostatnich miesięcy na drogach województwa lubelskiego. To były makabryczne wakacje. Fala śmierci rozlewała się po całym regionie i kraju. Statystyki są przerażające, a za każdą z tych cyfr stoi łamiący serce dramat konkretnych osób, ich rodzin, bliskich, którzy przeżyli piekło. Na Lubelszczyźnie zginęły 33 osoby.

Makabryczne wakacje na drogach w Lubelskiem. W regionie w ostatnich miesiącach doszło do 290 wypadków. To o 32 więcej niż podczas wakacji 2020 r. Zatrzymano ponad tysiąc pijanych kierowców – wynika ze statystyk Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, które przytacza Polska Agencja Prasowa. Fala śmierci rozlała się w Lubelskiem. W tym roku w więcej było też tych najtragiczniejszych zdarzeń, które przedwcześnie przerywały ludzkie życie… – W okresie wakacyjnym odnotowaliśmy 290 wypadków, w wyniku których 33 osoby poniosły śmierć. Obrażenia w wypadkach odniosło 257 osób. W analogicznym okresie roku 2020 doszło do 258 wypadków, w których zginęło 30 osób, a 228 zostało rannych – informuje rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie, kom. Andrzej Fijołek.

Zobacz też: Stan wyjątkowy: Lubelskie. Ograniczą dostęp do 171 km granicy

Jak przypomina PAP, do jednego z najtragiczniejszych wypadków w te wakacje na drogach Lubelszczyzny doszło 2 sierpnia na drodze krajowej nr 12 między Piaskami a Chełmem. Zginęły dwie osoby. Dziewięć pozostałych zostało zabranych do różnych szpitali z obrażeniami ciała. Zarzuty nieumyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym i ucieczki z miejsca zdarzenia Prokuratura Rejonowa w Chełmie przedstawiła 62-letniemu Mirosławowi W. Grozi mu do 12 lat więzienia. 11 sierpnia na drodze krajowej nr 76 w Wólce Zastawskiej zginął 33-latek. Według ustaleń policji kierowca skręcającego w lewo busa wymusił pierwszeństwo na jadącym z naprzeciwka motocykliście, który zmarł na miejscu.

Super Raport 01.09 (Goście: Bartosz Arłukowicz - eurodeputowany, PO oraz Robert Biedroń - eurodeputowany, Nowa Lewica) Sedno Spraw: Marcin Przydacz

Z policyjnych statystyk wynika, że wciąż dużym problemem są pijani kierowcy. – Osoby nietrzeźwe spowodowały 20 wypadków, w których trzy osoby poniosły śmierć – powiedział podczas konferencji prasowej naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie, mł. insp. Mariusz Szajwaj. Jak dodał, policjanci w czasie wakacji zatrzymali 1075 kierujących po alkoholu. – Jak przeliczymy na każdy dzień wakacji, to wyjdzie nam ponad 16 dziennie, czyli sporo – dodał Szajwaj.

Podczas wakacji funkcjonariusze przeprowadzili blisko 529 kontroli autokarów. – W 15 przypadkach zatrzymane zostały dowody rejestracyjne. Kierujący autokarami byli trzeźwi – wymienił Fijołek.

W województwie lubelskim w czasie tegorocznych wakacji utonęło 11 osób. To o trzy osoby mniej niż w ubiegłym roku. – Niestety w tegorocznej statystyce utonięć było jedno dziecko – poinformował policjant, cytowany przez PAP. Wśród przyczyn utonięć Fijołek wymienił brawurę, brak wyobraźni, ostrożności i alkohol.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?