Makabra na przejściu. Kobieta zginęła na pasach w Lublinie. Szukają świadków

i

Autor: KWP Lublin Makabra na przejściu. Kobieta zginęła na pasach w Lublinie. Szukają świadków

Huknęła w pieszą na pasach! Staruszka nie miała szans. Makabra w Lublinie

2022-02-10 8:53

Makabryczny i tragiczny w skutkach wypadek w Lublinie. Policja szuka świadków śmiertelnego potrącenia 72-letniej kobiety, która zginęła na przejściu w al. Kompozytorów Polskich. 39-latka kierująca osobówką wjechała w starszą kobietę na pasach! Do tragedii doszło na oznakowanym przejściu. Jak to możliwe? Okoliczności tragedii wyjaśnia policja i prokuratura. Potrzebne są zeznania świadków i nagrania z kamer w samochodach.

Staruszka weszła na przejście w ostatniej chwili czy 39-latka jechała skodą za szybko? A może nie zachowała należytej ostrożności w rejonie przejścia dla pieszych? Policja bada okoliczności makabrycznego, śmiertelnego wypadku na pasach w Lublinie. Do tragedii doszło we wtorkowe (8.02) popołudnie, około godz. 15.00, w al. Kompozytorów Polskich. 72-letnia kobieta zginęła mimo prowadzonej reanimacji.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 39-letnia kierująca samochodem marki Skoda jechała prawym pasem ruchu w kierunku ulicy Żelazowej Woli. Kobieta na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła 72-latkę. Mieszkanka Lublina pomimo reanimacji zmarła – informuje kom. Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Jak i dlaczego doszło do makabrycznego, śmiertelnego wypadku w miejscu, które – teoretycznie – powinno być dla pieszych bezpieczne? Okoliczności tragedii w Lublinie bada policja i prokuratura, ale sprawa nie jest jasna.

Rolnicy z Agro Unii protestowali w Lublinie.

Na miejscu policjanci przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli dowody. W czynnościach udział brał również biegły. Trwa wyjaśnianie dokładnych okoliczności wypadku – deklaruje Gołębiowski.

Wiemy, że kierująca skodą 39-latka była trzeźwa.

Policjanci apelują do świadków wypadku o pomoc w ustaleniu, co się stało. Potrzebne są też nagrania z samochodowych wideorejestratorów, które mogły uchwycić moment tragedii. Informacje i materiały można przekazywać do Wydziału ds. Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, powołując się na numer sprawy LU-26513/2022.

Sonda
Czy jako pieszy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?