Luszawa: 51-letni rolnik zginął na polu. Przerażająca śmierć! Wciągnęły go łopaty rozrzutnika

i

Autor: KWP Lublin Luszawa: 51-letni rolnik zginął na polu. Przerażająca śmierć! Wciągnęły go łopaty rozrzutnika

Tragedia na polu

Luszawa: 51-letni rolnik zginął na polu. Przerażająca śmierć! Wciągnęły go łopaty rozrzutnika

2022-08-10 9:25

Przerażająca śmierć 51-letniego rolnika. Zginął na polu. Dla niego tegoroczne żniwa były ostaniami… Zmasakrowały go pracujące łopaty rozrzutnika. Chciał je oczyścić, gdy były w ruchu. Wystarczyła chwila i znalazł się w śmiercionośnej pułapce, z której nie mógł się już uwolnić. Po chwili na pomoc było już za późno. Zgroza w miejscowości Luszawa (gm. Ostrówek, pow. lubartowski).

Tragiczny wypadek podczas pracy rozrzutnika na polu w miejscowości Luszawa na Lubelszczyźnie. Do makabry doszło we wtorkowe (9.08) popołudnie, około godz. 16.00. Rolnik umierał w męczarniach, makabryczną śmiercią, zgnieciony przez łopaty rozrzutnika…

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 51-letni rolnik najprawdopodobniej chciał oczyścić łopaty rozrzutnika do obornika w trakcie pracy maszyny. W pewnym momencie został wciągnięty pomiędzy łopaty, ponosząc śmierć na miejscu – informuje sierż. szt. Jagoda Stanicka z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie.

Z daleka ktoś zobaczył, co się dzieje, jednak na pomoc było już za późno. Niedługo później na miejscu pojawiła się policja i służby ratunkowe, ale lekarzowi pozostało jedynie potwierdzić śmierć 51-latka. Rolnik zginął w makabrycznych okolicznościach.

Czy tej tragedii można było uniknąć? Jej przebieg odtworzą teraz śledczy. – Na miejscu tego wypadku pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora – dodaje Stanicka.

Jednocześnie policjanci po raz kolejny apelują o więcej ostrożności podczas prac polowych. Trwa intensywny szczyt żniw i prac rolnych, a jednocześnie dochodzi do zbyt wielu tragicznych wypadków.

– Apelujemy, aby podczas wykonywania prac rolnych podchodzić do nich z dużą ostrożnością, zapewnieniem podstawowych zasad bezpieczeństwa. Chwila nieuwagi i zmęczenie podczas wykonywania z pozoru prostych czynności niejednokrotnie może skończyć się tragicznie. Pamiętajmy również o tym, że pracujące maszyny stanowią duże zagrożenie. Szczególną uwagę zwracajmy na dzieci – apelują policjanci z KPP w Lubartowie.

Sonda
Czy prace remontowe, rolne, związane z naprawą maszyn, są zawsze bezpieczne?
Lublin: Atak nożownika w centrum miasta. Dźgał bez opamiętania!