Piszczac. Kombajn urwał mu dłoń! 22-latek był pod wpływem. Zgroza!

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/WFranz Piszczac. Kombajn urwał mu dłoń! 22-latek był pod wpływem. Zgroza!

Krwawy horror

Piszczac. Kombajn urwał mu dłoń! 22-latek był pod wpływem. Zgroza!

2022-08-08 13:48

Kombajn amputował mu dłoń! Przerażający wypadek podczas żniw. Wsadził rękę w otwór, gdzie znajduje się ślimak do wyrzutu zboża… Maszyna urwała mu dłoń! 22-letni kombajnista trafił do szpitala na pokładzie śmigłowca LPR. Makabryczny wypadek na polu w gminie Piszczac (pow. bialski) na Lubelszczyźnie.

Okoliczności tragedii bada teraz policja, jednocześnie apelując: więcej rozwagi i ostrożności, a mniej rutyny i zero alkoholu podczas prac polowych. To kolejny dramatyczny wypadek podczas żniw. 22-letni kombajnista stracił dłoń. Do tragedii doszło w sobotę, 6 sierpnia.

Do zdarzenia doszło na terenie gminy Piszczac. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 22-letni mieszkaniec tej gminy, nie zachowując środków ostrożności, włożył dłoń w otwór, gdzie znajduje się ślimak do wyrzutu zboża. W wyniku zdarzenia pracująca maszyna urwała dłoń mężczyźnie – relacjonuje kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

22-latek był nietrzeźwy. Alkomat wykazał, że miał ponad promil alkoholu w organizmie. Ranny mężczyzna został przetransportowany do szpitala na pokładzie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Policja ustala teraz dokładne okoliczności feralnego zdarzenia. Jednocześnie mundurowi apelują o więcej rozwagi i ostrożności podczas prac polowych i rolniczych. Zwłaszcza wtedy, gdy używamy niebezpiecznych maszyn czy urządzeń.

Pamiętajmy, że chwila nieuwagi, a także rutyna, może doprowadzić do nieszczęścia. Pamiętajmy też, by prac nie wykonywać nigdy pod wpływem alkoholu – apeluje Salczyńska-Pyrchla.

Sonda
Czy prace remontowe, rolne, związane z naprawą maszyn, są zawsze bezpieczne?
Lublin: Atak nożownika w centrum miasta. Dźgał bez opamiętania!