Łuków: Zakonnica znęcała się nad przedszkolakami? Miała robić dzieciom potworne rzeczy

i

Autor: Pixabay/tobbo Łuków: Zakonnica znęcała się nad przedszkolakami? Miała robić dzieciom potworne rzeczy

Łuków: Zakonnica znęcała się nad przedszkolakami? Miała robić dzieciom potworne rzeczy

2021-04-21 8:43

Łuków. Zakonnica z piekła rodem znęcała się nad przedszkolakami – uważa prokuratura. Siostra Sylwia Maria J. miała robić dzieciom potworne rzeczy. Wszystko wyszło na jaw, gdy jeden z maluchów opowiedział o tym rodzicom. Śledczy zbadali sprawę i uznali, że zakonnica znęcała się nad ósemką podopiecznych. Przedszkolaki miały być szarpane i fizycznie karcone. Zakonnica z piekła rodem podobno zaklejała usta, wiązała ręce, zamykała w ciemnym pomieszczeniu, uderzała, szarpała za uszy… Miała robić dzieciom potworne rzeczy. Lista jej grzechów jest bardzo długa. Sprawą zajmie się sąd, ale wcześniej siostrę Sylwię Marię J. zbada psychiatra.

Łuków. Zakonnica z przedszkola Sióstr Nazaretanek znęcała się nad podopiecznymi? Siostra Sylwia Maria J. miała robić dzieciom potworne rzeczy. W tej bulwersującej sprawie pojawiają się nowe informacje. Lista grzechów zakonnicy z piekła rodem, sformułowana przez prokuraturę, jest naprawdę długa. Kobieta miała znęcać się nad przedszkolakami: zaklejać im usta, krępować ręce, szarpać, straszyć… Złamała w ten sposób prawo boskie i ludzkie. Oceną jej zachowania zajmie się sąd, ale wcześniej siostrę Sylwię Marię J. zbada psychiatra.

Prokuratorskie śledztwo potwierdziło, że do znęcania się nad dziećmi w Przedszkolu Sióstr Nazaretanek w Łukowie dochodziło przez ponad rok – przypomina portal „Wspólnoty Łukowskiej” lukow24.pl. Siostra Sylwia Maria J. usłyszała zarzuty znęcania się fizycznego i psychicznego nad małoletnimi, swoimi podpieczonymi, wychowankami przedszkola w Łukowie. W sumie – jak dowodzi prokuratura – miała skrzywdzić ośmioro dzieci.

Łuków: Zakonnica znęcała się nad przedszkolakami?

Akt oskarżenia w tej sprawie był gotowy już na początku roku. Dokument opisywał potworne grzechy, jakich wobec dzieci miała dopuścić się przedszkolanka w habicie. Śledczy dowodzą, że krzyczała i szarpała, wiązała ręce, zaklejała usta taśmą, a niesfornych przedszkolaków zamykała w ciemnym pomieszczeniu gospodarczym. Lista przypadków znęcania jest długa. Akt oskarżenia opisuje konkretne przypadki skrzywdzonych dzieci – w sumie ośmiorga przedszkolaków. Siostra Sylwia Maria J. nie przyznaje się do winy.

Zakonnicę z Łukowa zbada psychiatra. Kiedy proces?

Jeszcze w styczniu śledczy Prokuratury Rejonowej w Puławach skierowali do sądu w Łukowie akt oskarżenie przeciwko zakonnicy, która miała znęcać się nad przedszkolakami, ale proces jeszcze nie ruszył. Jak podaje Dziennik Wschodni, sąd zlecił przeprowadzenie badania sądowo-psychiatrycznego podejrzanej. Chodzi o opinię biegłego na temat stanu zdrowia psychicznego siostry Sylwii Marii J. Kobieta od grudnia ubiegłego roku nie pracuje już w łukowskim przedszkolu.

Super Raport 20.04 (Goście: Prof. Marcin Matczak - WPiA UW, Jan Strzeżek - Porozumienie, gen. Waldemar Skrzypczak) Sedno Sprawy: Jacek Sasin