Lublin: Zbałamucił i obrabował 46-latkę. Grzegorz P. chciał puścić jej mieszkanie z dymem

i

Autor: KWP Lublin Lublin: Zbałamucił i obrabował 46-latkę. Grzegorz P. chciał puścić jej mieszkanie z dymem

Okradł i podpalił

Lublin: Zbałamucił i obrabował 46-latkę. Grzegorz P. chciał puścić jej mieszkanie z dymem?

2022-08-10 14:40

Kiedy 46-latka z Lublina zorientowała się, że Grzegorz P. (49 l.) myśli bardziej o jej majątku niż o niej, szybko ucięła znajomość. Odtrącony lowelas szybko skompensował sobie niepowodzenie… Wykorzystując fakt, że kobieta wyjechała za granicę, włamał się do jej mieszkania, skąd zrabował ponad 200 tysięcy złotych. Teraz już wiemy, że pożar, który wybuch w mieszkaniu kobiety, to nie przypadek.

Policjanci i śledczy nie wierzą w takie zbiegi okoliczności, więc i tym razem podejrzewali, że to nie był przypadek. Z mieszkania w Lublinie zniknęła fortuna, a później wybuchł w nim pożar. Za wszystkim stał „tulipan”, który rozkochał w sobie i zbałamucił 46-letnią mieszkankę Lublina? Dziś wiemy już więcej o jego wstrętnym zachowaniu!

Kradzież i podpalenie w Lublinie. Wcześniej były miłosne wyznania

Ekskluzywny kompleks nowoczesnych bloków na lubelskim Helenowie powstał zaledwie kilka lat temu i nigdy nie widziano tam pożaru. Ten pojawił się w mieszaniu na ostatnim piętrze w piątek, 1 lipca. Ogień zaczął trawić jedno z pomieszczeń. Chmury gęstego dymu buchały przez okno, a sąsiedzi nie byli obojętni. Wezwanej na miejsce straży pożarnej udało się na szczęście szybko ugasić ogień.

Właścicielki mieszkania nie było w domu, ustalaniem przyczyn zaprószenia ognia zajęli się policjanci. Szybko zaczęli podejrzewać, że ktoś wprzódy myszkował po domu, a potem go podpalił. Miał ku temu powód.

Funkcjonariusze w trakcie prowadzonych oględzin ustalili, że z szafy w części mieszkania, gdzie nie dostał się ogień, zginęło ponad 200 tysięcy złotych. Dalsze oględziny pozwoliły ustalić, że miało miejsce włamanie – informuje kom. Kamil Gołębiowski z KMP w Lublinie. – Od razu powiązali fakty i zajęli się również wątkiem związanym z kradzieżą. Wykonane czynności doprowadziły policjantów do znajomego 46-letniej właścicielki mieszkania.

Pokazali, że graffiti to sztuka. Niesamowite prace artystów street artu w Lublinie.

Grzegorz P. nie czekał na rozwój wypadków w Lublinie i czmychnął do Poznania, gdzie został zatrzymany.

Z ustaleń policjantów wynikało, iż mężczyzna włamał się do mieszkania, a następnie dokonał kradzieży pieniędzy. Po wyjściu mężczyzny z bloku, w mieszkaniu 46-latki pojawił się ogień – dodaje kom. Gołębiowski.

Wszystko wskazuje na to, że 49-latek mógł najpierw rozkochać w sobie 46-latkę, później okraść, a na końcu podpalić mieszkanie kobiety. Śledczy badają też inny wątek: czy amant nie próbował wcześniej oczarować także innych kobiet? Czy w tej sprawie może być więcej pokrzywdzonych?

Śledczy badają sprawę, a Grzegorz P. czeka na proces w areszcie. Grozi mu 10 lat więzienia.

Sonda
Zostałeś kiedyś okradziony?