Lublin: WIELKI POŻAR przy ul. Grygowej. DRAMATYCZNA akcja strażaków! Zobacz [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-11-20 9:05

Lublin. Wielki pożar hali magazynowej przy ul. Grygowej na Felinie. W czwartkowy wieczór cała okolica spowita była dymem, którego kłęby snuły się po okolicy. Dramatyczna akcja strażaków trwała wiele godzin. Nikt nie ucierpiał, ale straty materialne są ogromne. Zobacz zdjęcia i nagranie z akcji ratowników, którzy walczyli z żywiołem.

Pożar w hali magazynowej na Felinie w Lublinie (ul. Grygowej) wybuchł w czwartek późnym popołudniem. Walka z ogniem i dogaszanie pogorzeliska trwały wiele godzin. Akcja strażaków zakończyła się po godz. 23.00. Jak wyglądała, możecie zobaczyć na zdjęciach w galerii powyżej i na nagraniach z miejsca pożaru.

Pożar hali magazynowej w Lublinie przy ul. Grygowej

Płomienie sięgały kilkunastu metrów, a słup dymu wznosił się w górę nawet na kilkadziesiąt metrów – relacjonują reporterzy Radia ESKA Lublin, którzy byli na miejscu pożaru. W wielogodzinnej akcji gaśniczej brało udział blisko stu strażaków!

Gdy dojechaliśmy na miejsce, cały budynek o wymiarach 15 na 50 metrów stał w ogniu – relacjonował kpt. Andrzej Szacoń z Komendy Miejskiej PSP w Lublinie. W dwukondygnacyjnym budynku znajdowały się butle z gazami technicznymi i to one – narażone na wysoką temperaturę i działanie ognia – stanowiły największe niebezpieczeństwo.

Zobacz też: Opatkowice: TAK UMIERALI Daria, Kacper i Damian. UTONĘLI, uwięzieni w aucie [ZDJĘCIA]

Akcja strażaków już się zakończyła, ale usuwanie strat po ogromnym pożarze potrwa bardzo długo. Nikt nie zginął i nie został ranny, ale straty materialne mogą sięgać nawet kilku milionów złotych! Oszacują je biegli. Także ich opinie będą potrzebne, by ustalić, co było źródłem ognia, który ostatecznie strawił całą halę magazynową przy ul. Grygowej na Felinie w Lublinie.