Szokujący widok w Lublinie

i

Autor: Adam Mucha/Super Express Szokujący widok w Lublinie

Lublinianie jadą po zioło?

Lublin. Wandale szturmują najsłynniejszą plantację konopi! Myślą, że zrobią sobie zioło?

2022-07-28 17:45

O najsłynniejszym polu w Lublinie słyszała cała Polska. Teraz jest tam plantacja konopi, a wiele osób wybiera się na wycieczki, aby ujrzeć ją na własne oczy. Niestety wiążą się one ze zniszczeniami.

Najsłynniejsze pole w Polsce znajduje się w Lublinie. Dokładnie między blokami przy ul. Jantarowej. W tym roku właściciel ziemi, czyli pan Janusz wydzierżawił pole firmie Hemplab, która zajmuje się uprawą konopi wykorzystywanych m.in. w przemyśle kosmetycznym. To wywołało wielkie emocje wśród okolicznych mieszkańców.

ZOBACZ: Szokujący widok na najsłynniejszym polu w Lublinie

Plantacja konopi została ogrodzona, by nikt jej nie niszczył. Na płocie są też tabliczki informujące o tym, że cała uprawa jest legalna. To jednak nie przekonuje ludzi, którzy tłumnie przybywają w okolice pola. Jak informuje portal lublin112.pl, wiele osób niszczy ogrodzenie i wyrywa rośliny. Być może ktoś myśli, że zdobędzie w ten sposób zapas konopi i przerobi ją na marihuanę. Tak się jednak nie stanie, ponieważ konopie włókniste Cannabis Sativa L to odmiana, która nie zawiera THC i nie jest psychoaktywna, jak „słynne” konopie indyjskie.

Jechał i pachniał marihuaną. W bagażniku miał jej 115 kilogramów