Koronawirus w Polsce

i

Autor: EAST NEWS Koronawirus w Polsce

Lublin: Studentka Politechniki Lubelskiej z koronawirusem! „Wkrótce opuści szpital”

2020-03-18 10:46

Lublin. Studentka Politechniki Lubelskiej z koronawirusem! Jest w dobrym stanie i – jak informują władze uczelni – wkrótce opuści szpital. Na PL nie ma zajęć, ale jej budynki i tak są nadal zabezpieczane przed wirusem.

Na Lubelszczyźnie do wtorku, 17 marca odnotowano 22 przypadki koronawirusa. W całym kraju przybywa osób zakażonych. Do środy 18 marca, do godz. 8.30, testy potwierdziły 246 zachorowań. Studentka Politechniki Lubelskiej zaraziła się koronawirusem!

Informację o chorobie studentki potwierdziły władze uczelni. – Zakażona koronawirusem studentka Politechniki jest w bardzo dobrym stanie i wkrótce opuści szpital – poinformował w komunikacie rektor PL, prof. Piotr Kacejko.

Czytaj też:

Koronawirus w Polsce. Nie żyje lekarz z Kielc. Był zakażony koronawirusem [RELACJA NA ŻYWO]

Czy koronawirus zmutował i jest coraz groźniejszy

Uczelnia – podobnie jak wszystkie szkoły wyższe – nie prowadzi obecnie zajęć. Tak będzie przynajmniej do 25 marca. Decyzję w tej sprawie podjęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Na uczelniach pozostają tylko ci pracownicy, których obecność jest niezbędna.

Politechnika Lubelska podjęła też kolejne kroki, by zabezpieczyć się przed koronawirusem – dodaje Kacejko.

– Służby zaopatrzenia uczelni zakupiły sporą ilość płynu dezynfekcyjnego oraz kilkadziesiąt pojemników, które będą umieszczane w toaletach (jako wiszące) oraz na korytarzach i w innych wytypowanych pomieszczeniach. Udało się też zakupić pewną liczbę masek, które będą przydzielane pracownikom na stanowiskach najbardziej narażonych na kontakty z innymi osobami i groźbę zakażenia – wyjaśnia rektor Politechniki.

Tak policja chroni się przed koronawirusem. Instrukcja dla funkcjonariuszy