Sklepy otwarte 15 sierpnia. Gdzie zrobimy zakupy 15.08?

i

Autor: pixabay.com/PIRO4D

Lublin: Sklepy otwarte 15 sierpnia. Gdzie zrobimy zakupy 15.08?

2019-08-14 14:44

Czwartek, 15 sierpnia to uroczyste święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz Święto Wojska Polskiego. To dzień ustawowo wolny od pracy. Gdzie zrobimy zakupy w Lublinie?

15 sierpnia – co to za święto?

W czwartek, 15 sierpnia obchodzimy uroczyste święto kościelne Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny i Święto Wojska Polskiego. W tym roku z tej okazji odbędą się liczne uroczystości państwowe i wojskowe. 15 sierpnia jest dniem ustawowo wolnym od pracy.

Sklepy otwarte 15 sierpnia 2019

To, że 15 sierpnia jest dniem wolnym od pracy, nie ulega wątpliwości. Warto jednak zaznaczyć, że nie wszystkie sklepy będą zamknięte. Duże sieci super- i hipermarketów, jak Carrefour, Auchan, Biedronka, Lidl, Tesco, Kaufland czy Stokrotka będą zamknięte.

Właściciele małych sklepów lub franczyzobiorcy mogą jednak stanąć za kasą i otworzyć swoje sklepy. To dlatego część punktów typu Żabka, Freshmarket lub prywatnych lokali będzie otwarta. Sklepy Żabka w dni wolne od handlu są zazwyczaj otwarte w godz. 9.00-19.00 lub 11.00-21.00 – dokładne godziny ustala właściciel.

Przypominamy też, że zakaz handlu nie obejmuje lokali gastronomicznych: pizzerii, barów, restauracji, a także kin. W najbliższy czwartek niewielkie zakupy w razie potrzeby zrobimy również na stacjach benzynowych.

15 sierpnia w Lublinie – galerie handlowe

Sklepy i butiki w galeriach handlowych w Lublinie będą zamknięte, ale to nie oznacza, że całe centra handlowe będą świeciły pustkami! W galeriach mogą pracować kina, kluby fitness, kręgielnie czy restauracje!

Np. w Plazie Cinema City pracuje wg repertuaru, McDonald's w godz. 9.00-21.00, KFC od 11.00 do 21.00, a CityFit przez całą dobę. A to nie jedyne miejsca czynne w galerii przy Lipowej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE