Lublin: Rekrutacja do klas I szkół podstawowych. Wolne miejsca w podstawówkach w Lublinie

i

Autor: Pixabay/steveriot1

Lublin: Rekrutacja do klas I szkół podstawowych. Wolne miejsca w podstawówkach w Lublinie

2021-03-23 9:35

Lublin. Trwa rekrutacja do klas I szkół podstawowych. Wciąż są jeszcze wolne miejsca w podstawówkach w Lublinie. Kilkuset przyszłych uczniów może jeszcze wybrać szkołę – spoza swojego rejonu i z miejsc, które nie zostały dotąd zajęte. Jak wygląda rekrutacja do klas I szkół podstawowych w Lublinie? Gdzie są wolne miejsca w podstawówkach w Lublinie?

Trwa rekrutacja do klas I szkół podstawowych w Lublinie. Wciąż są jeszcze wolne miejsca w podstawówkach, więc przyszli uczniowie (a właściwie ich rodzice) mogą składać dokumenty. Jak to zrobić? Gdzie są jeszcze wolne miejsca w podstawówkach w Lublinie? Do kiedy potrwa rekrutacja do klas I szkół podstawowych?

Jeszcze do 29 marca szkoły, które mają wolne miejsca, prowadzą postępowania rekrutacyjne.

W procesie rekrutacyjnym na wolne miejsca, których po zakończeniu naboru pozostało 618, mogą wziąć udział uczniowie spoza obwodów danej szkoły. O ich przyjęciu decydować będzie spełnienie określonych kryteriów, wyrażone ilością przyznanych kandydatowi punktów. Wysoka ilość punktów przyznawana jest między innymi tym dzieciom, których rodzeństwo uczęszcza do danej szkoły, premiowane są również rodziny, które rozliczają się z podatku dochodowego w Lublinie – mówi Mariusz Banach, zastępca Prezydenta Miasta Lublin.

Kolejność zgłoszeń nie ma znaczenia, ale ostateczny termin to 29 marca, godz. 14.00. Aplikować możemy maksymalnie do trzech szkół prowadzonych przez Miasto. W rekrutacji kandydatów do klas I szkół podstawowych na wolne miejsca weźmie udział 38 szkół podstawowych, których organem prowadzącym jest Miasto Lublin. Jak informuje Ratusz, są to szkoły podstawowe nr: 1, 3, 4, 5, 6, 7, 10, 11 (ZSO2), 15, 16, 18, 20, 21, 22 (ZSO5), 23, 24, 25, 27, 28, 29, 31, 32, 33, 34, 38, 39, 40, 42, 43, 44 (ZSO4), 45 (ZSO1), 46, 47, 48, 50, 51, 52, 57.

Zobacz też: Lublin: Podszywali się pod CBŚP, WYŁUDZILI 175 tys.! Oszuści wpadli, pieniądze zniknęły

W postępowaniu rekrutacyjnym brane są pod uwagę następujące kryteria:

  • rodzeństwo kandydata uczęszcza do danej szkoły, oddziału przedszkolnego w danej szkole lub szkoły wchodzącej w skład zespołu szkół, w ramach którego funkcjonuje dana szkoła – 8 pkt.;
  • kandydat realizuje roczne przygotowanie przedszkolne w danej szkole – 8 pkt.;
  • rodzice/opiekunowie prawni kandydata wskazali Lublin, jako miejsce zamieszkania i złożyli roczne zeznanie podatkowe PIT, w tym za pośrednictwem płatnika, za rok ubiegły w Pierwszym lub Trzecim Urzędzie Skarbowym w Lublinie:
    • oboje rodzice/rodzic samotnie wychowujący/oboje opiekunowie prawni/opiekun prawny samotnie wychowujący kandydata – 4 pkt.;
    • jeden z rodziców/opiekunów prawnych kandydata – 2 pkt.;
  • przynajmniej jeden z rodziców/opiekunów prawnych kandydata jest zatrudniony lub prowadzi działalność gospodarczą na terenie Gminy Lublin – 1 pkt;
  • przynajmniej jeden z rodziców/opiekunów prawnych lub rodzeństwo kandydata jest absolwentem szkoły – 1 pkt;
  • rodzeństwo kandydata uczęszcza do przedszkola lub żłobka funkcjonującego na terenie obwodu danej szkoły – 1 pkt.

Wniosek można złożyć online, za pomocą Lubelskiego Portalu Oświatowego edu.lublin.eu. Rodzice, którzy mają podpis kwalifikowany lub profil zaufany mogą wysłać dokumenty i załączniki online. Pozostali będą musieli złożyć papierową wersję wniosku i załączników w wybranej szkole. Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych będą dostępne 31 marca o godz. 12.00 po zalogowaniu się do panelu kandydata.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji do klas I szkół podstawowych w Lublinie oraz wolnych miejsc w podstawówkach w Lublinie znajdziesz na stronie internetowej Urzędu Miasta Lublin: lublin.eu.

MATURA 2021 Lublin: Maturzyści w reżimie pisali próbne matury