Lublin: Podszywali się pod CBŚP, WYŁUDZILI 175 tys.! Oszuści wpadli, pieniądze zniknęły

2021-03-22 20:01

Lublin. Złodzieje podszywali się pod policjantów CBŚP! Wyłudzili od starszego mieszkańca Lublina 175 tys. zł. Mężczyzna stracił pieniądze z konta i złote monety. Sam oddał je oszustom, bo uwierzył, że są prawdziwymi policjantami. Złodzieje wpadli, ale pieniądze zniknęły. Szukają ich prawdziwi mundurowi, a ci „przebierani” mogą spędzić nawet osiem lat w więzieniu.

Areszt na trzy miesiące zastosował sąd wobec dwóch mężczyzn, którzy uczestniczyli w oszukaniu 78-letniego mieszkańca Lublina metodą „na policjanta”. Senior stracił pieniądze i złote monety na łączną kwotę 175 tys. zł – poinformowała w poniedziałek policja.

Do 78-latka, mieszkającego w lubelskiej dzielnicy Czechów, zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza CBŚP nazwiskiem Rafał Szymański. Rzekomy policjant poinformował mieszkańca Lublina o tym, że jego oszczędności są zagrożone, bowiem zostały wzięte na cel przez przestępców wyłudzających pieniądze z kont bankowych i dokonujących włamań do mieszkań.

Zobacz też: Nowa metoda OSZUSTÓW! Telefon z banku, „nowa aplikacja” SZOKUJĄCE sposoby złodziei

Fałszywy funkcjonariusz zaproponował możliwość zabezpieczenia oszczędności do czasu zatrzymania przestępców. 78-latek został nakłoniony do wykonania przelewu internetowego na kwotę 125 tys. zł na podane konto oraz przekazania mężczyznom podającym się za policjantów posiadanej gotówki i złotych monet o łącznej wartości 50 tys. zł.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu lubelskiej komendy. Dzięki nagraniom monitoringu i pracy operacyjnej policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mieszkańców Warszawy, którzy brali udział w oszustwie. – Mężczyźni ci przyjechali do emeryta i podając się za funkcjonariuszy, odebrali pieniądze i złote monety – powiedział komisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Sprawcy, w wieku 33 i 37 lat, usłyszeli zarzuty dotyczące udziału w oszustwie. Sąd aresztował ich na trzy miesiące. Za oszustwo grozi kara do ośmiu lat więzienia. Pieniędzy emeryta nie udało się dotychczas odzyskać. – Policjanci w dalszym ciągu badają sprawę i ustalają kolejne osoby zaangażowane w przestępstwo – zaznaczył Gołębiowski.

Super Raport 22.03 (Goście: Marek Sawicki - PSL-KP, Andrzej Rozenek - Lewica), Sedno Sprawy: Radosław Fogiel - wicerzecznik PiS