Lublin: Policjanci ustrzelili dublet. Nagrali „WYŚCIGI” PIRATÓW drogowych [WIDEO]

2020-07-07 13:03 Mariusz Mucha
Stracili prawa jazdy
Autor: KMP Lublin Obaj kierowcy stracili swe prawa jazdy

Adrenalina odcięła im zapewne zdolność logicznego myślenia, na szczęście policjanci z lubelskiego zespołu „Speed” szybko pomogli im opanować emocje. Mundurowi uwiecznili wideoradarem „pojedynek” kierowców audi i forda, którzy w terenie zabudowanym pędzili grubo ponad 100 km/h. Można powiedzieć, że skończyło się remisem, ponieważ obaj kierowcy stracili prawo jazdy.

Dość osobliwa sytuacja miała miejsce kilka dni temu na przedmieściach Lublina. Funkcjonariusze patrolujący nieoznakowanym radiowozem dwupasmówkę przy al. Solidarności byli świadkami rywalizacji dwóch młodych kierowców, którzy za wszelką cenę próbowali udowodnić sobie, że to właśnie oni są szybsi.

Dwa odebrane prawka podczas jednej kontroli

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Audi i ford pędziły na złamanie karku.

Obaj kierowcy zostali ukarani
Autor: KWP Lublin Obaj zapłacili też wysokie mandaty i dostali po 10 punktów karnych

Kierowcy próbowali wzajemnie się wyprzedzać i nie zwracali uwagi na ograniczenia prędkości. Policjanci z grupy „Speed” poprosili ich o zjechanie na pobocze – opowiada Kamil Gołębiewski z lubelskiej policji.

Najpewniej wiedzieli, że za chwile rywalizacji i adrenaliny przyjdzie im słono zapłacić. – Jak się okazało 28-letni kierowca forda w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 70 km/h na liczniku miał ponad 143 km/h. Z kolei 39-latek siedzący za kierownicą audi jechał z prędkością blisko 170 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h – dodaje policjant.

Jak widać, wyścig został nierozstrzygnięty. A może zakończył się remisem? W obu przypadkach kierujący stracili prawo jazdy na trzy miesiące, ukarani zostali mandatami karnymi, a na ich koncie pojawiło się po 10 punktów karnych.