Pasterka

i

Autor: Pixabay/jameslee Pasterka

Lublin: Pasterka nie tylko o północy. Dodatkowe msze w Wigilię i Boże Narodzenie 2020

2020-12-22 12:09

Pasterka tradycyjnie odprawiana o północy w nocy z 24 na 25 grudnia, w tym roku będzie wyjątkowa. W wielu kościołach pierwsza msza Bożego Narodzenia zostanie odprawiona… kilka razy. Wszystko przez koronawirusa i obowiązujące obostrzenia. Zmiany wprowadza wiele parafii w Lublinie. Dodatkowe msze św. pojawią się też w Boże Narodzenie.

Pasterka 2020 będzie wyjątkowa. W wielu kościołach zostanie odprawiona nie tylko o północy. Dodatkowe msze święte są planowane w Wigilię i Boże Narodzenie. Wszystko przez koronawirusa i ograniczenia.

W Bazylice Dominikanów na Starym Mieście w Lublinie, gdzie do kościoła może wejść jednocześnie 70 osób, w noc Bożego Narodzenia odprawione zostaną dwie msze św.: o godz. 22.00 i „tradycyjnie” o północy. Tak samo będzie np. w kościele św. Rodziny na Czubach.

Zobacz też: Lublin: Wyrzuciła przez okno DOROBEK ŻYCIA. Straciła FORTUNĘ! Nieprawdopodobne

W kościele ks. Marianów na Bazylianówce pasterki będą aż trzy: o godz. 21.00 (z udziałem dzieci), o godz. 22.30 i o godz. 24.00. Podobnie będzie na Poczekajce. W kościele kapucynów o godz. 20.00 pasterka dla dzieci, o 22.00 kolejna – proponowana zwłaszcza dla osób starszych, a o 24.00 ostatnia, o tradycyjnej porze.

Godzina policyjna w Sylwestra. Jakie kary? Czy można wyjść z psem?

W kościele pw. św. Andrzeja Boboli pomysł na pasterkę jest jeszcze inny – będzie jedna, tradycyjnie o północy, ale… na świeżym powietrzu. Do świątyni może tu wejść jedynie 80 osób, ale na placu może być ich więcej. – Z racji rygorów epidemicznych, chcemy – przy sprzyjających warunkach pogodowych – odprawić Pasterkę na Placu Boboli. Będziemy modlić się przy rozpalonych ogniskach. W kościele, który będzie otwarty dla wiernych, będzie transmisja Mszy św., dostępna również przez Internet – ogłosili duszpasterze parafii.

Zobacz też: SKATOWALI Aleksandra w jego własnym domu. BESTIE z Białej Podlaskiej ZABIŁY 30-latka

Konferencja Episkopatu Polski zaapelowała, by księża i parafie zwiększyły liczbę odprawianych mszy św. w Boże Narodzenie oraz 1 i 6 stycznia – tak, by dać możliwość uczestnictwa w nich większej liczbie osób. Biskupi mają możliwość zezwalania kapłanom na odprawianie większej niż zwykle liczby mszy świętych w trakcie dnia.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!