Lublin: Nowi policjanci złożyli ślubowanie. Nowi funkcjonariusze w Lubelskiem

i

Autor: KWP Lublin Lublin: Nowi policjanci złożyli ślubowanie. Nowi funkcjonariusze w Lubelskiem

Lublin: Nowi policjanci złożyli ślubowanie. Nowi funkcjonariusze w Lubelskiem [ZDJĘCIA]

2022-06-23 8:22

Lublin. 70 nowych policjantów złożyło ślubowanie i rozpoczyna służbę w Lublinie i w komendach na terenie województwa lubelskiego. Zobacz ich zdjęcia! Nowi funkcjonariusze złożyli przysięgę i otrzymali legitymacje służbowe. To początek ich drogi w mundurze. Zobacz nowych policjantów z Lublina i Lubelskiego!

Nowi policjanci w Lublinie i województwie lubelskim. Właśnie złożyli ślubowanie i za chwilę rozpoczną pracę w komendach w całym regionie.

Zostali przyjęci w drugim w tym roku naborze. Wśród tej grupy mundurowych jest 50 mężczyzn i 20 kobiet – informuje mł. asp. Kamil Karbowniczek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Zobacz zdjęcia nowych policjantów z Lublina i województwa lubelskiego w galerii poniżej!

Nowi policjanci dostali się do formacji w wyniku rekrutacji, która nie jest najłatwiejsza. Tej siedemdziesiątce udało się przejść wszystkie testy kwalifikacyjne. – Rekruci musieli przejść przez kilka etapów, obejmujących test wiedzy, ocenę sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną oraz komisję lekarską. Dodatkowe punkty kandydaci zyskiwali za posiadane kwalifikacje – wyjaśnia Karbowniczek. I dodaje, że wśród nowych mundurowych 25 posiada tytuł ratownika, 40 – uprawnienia instruktora sportu, z kolei 16 posiada patent sternika motorowodnego.

Nowi, młodzi policjanci złożyli ślubowanie w Lublinie i już wkrótce zaczną codzienną pracę – w różnych jednostkach na Lubelszczyźnie.

Nowi stróże prawa zasilą szeregi komend w: Lublinie, Białej Podlaskiej, Chełmie, Zamościu, Świdniku, Lubartowie, Łukowie, Krasnymstawie, Puławach, Hrubieszowie i Oddziale Prewencji Policji w Lublinie. Najwięcej funkcjonariuszy, bo 33, zostało przydzielonych do Oddziału Prewencji Policji w Lublinie – wylicza mł. asp. Kamil Karbowniczek.

Potężny Black Hawk nad Lublinem. Na pokładzie policyjni komandosi

W tym roku w szeregi lubelskiego garnizonu policji wstąpiło już 127 nowych funkcjonariuszy. Następne przyjęcia planowane są w sierpniu, wrześniu i grudniu.

Sonda
Czy chciałbyś być policjantem?