Makabryczna śmierć Anny U. pod Łukowem. Tragedia rozdziera serca

2022-06-22 11:19
Makabryczna śmierć Anny U. Tragedia pod Łukowem
Autor: PSP Łuków, Mariusz Mucha/Super Express Makabryczna śmierć Anny U. Tragedia pod Łukowem

Co za okrutne zrządzenie losu! Anna U. (+39 l.) spod Łukowa (woj. lubelskie) jechała właśnie do pracy, która była jej pasją. Miała przed sobą dzień, który wielu osobom wypełniłaby uśmiechem i dobrą energią – to za to wszyscy ją kochali. Niestety, te pozytywne uczucia w jednej chwili zamieniły się w żałobę, smutek i żal, który rozdziera serca. Anna zginęła w makabrycznych okolicznościach na drodze w Kamieniu. Została uderzona przez metalowy element zgrabiarki doczepionej do ciągnika rolniczego i zginęła na miejscu.

Feralnego poranka, w środę (15.06), po godz. 9.00, Anna U. mijała właśnie w Kamieniu, w drodze do pracy, ciągnik z podczepioną zgrabiarką do siana. Nagle ze sprzętu rolniczego wypięło się jedno z ramion i uderzyło dokładnie tam, gdzie siedziała kobieta. Niestety, jej życia nie udało się uratować. 39-latka zginęła na miejscu.

Dziś grób Anny U. tonie w kwiatach, a jej bliscy we łzach po tej nieodżałowanej stracie. Zobacz galerię poniżej

Wychodząc rano do pracy, pani Anna była na pewno pełna dobrych myśli i chęci do działania. Od dwóch lat prezesowała działającej na wsi pod Łukowem spółdzielni socjalnej, serwującej dania obiadowe i garmażerkę.

To człowiek orkiestra, dzięki niej to wszystko świetnie działało. Pełna dobrej energii i uśmiechu – opowiadają ci, co ją znali. – Spółdzielnia miała już stałych klientów i wyrobioną markę.

Niestety, życie 39-latki zakończyło się w nieoczekiwany i bardzo makabryczny sposób. Jechała służbowym citroenem w stronę Dworni, gdzie mieści się lokal. Było kilka minut po 9.00 rano. We wsi Kamień z naprzeciwka jechał w jej stronę ciągnik ze zgrabiarką. 47-letni traktorzysta był trzeźwy i ostrożny. Najpewniej chcąc ułatwić przejazd 39-latce, zjechał częściowo na pobocze. Być może wtedy na jakimś dołku coś poluzowało się w maszynie, niewykluczone też, że pojazdy otarły się o siebie…

Wszystko wydarzyło się w ciągu sekundy – metalowa obudowa zabezpieczająca pracujące koła zgrabiarki odłączyła się od maszyny. Metal przeszył szybę auta dokładnie na wysokości głowy kobiety. Auto bezwładnie wjechało w pole, zatrzymało się po kilkudziesięciu metrach. Na miejscu szybko pojawiła się pomoc, ale na ratunek było już za późno.

Śmiertelny wypadek podczas wymijania ciągnika. 40-latka nie żyje.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej, stwierdzono, że oderwany od ciągnika element rolniczego przebił przednią szybę w samochodzie osobowym i uderzył kierującą nim kobietę – informowali strażacy z PSP w Łukowie.

Niestety, reanimacja okazała się bezskuteczna. Anna U. zmarła na miejscu zdarzenia.

Jak informuje asp. sztab. Marcin Jóźwik z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie, funkcjonariusze pod nadzorem prokuratury sprawdzają teraz, jak doszło do wypadku.

Nie wiemy w te chwili, czy część oderwała się od urządzenia przed wypadkiem, czy też doszło do tego wskutek zetknięcia się pojazdów – tłumaczy policjant. – To wyjaśni prowadzone postępowanie.

Kierowca ciągnika nie usłyszał jak dotąd żadnych zarzutów.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE