Lublin: Napadł 16-latkę! Złapał za gardło, zaczął dusić, a później…

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Skitterphoto Lublin: Napadł 16-latkę! Złapał za gardło, zaczął dusić, a później…

Lublin: Napadł 16-latkę! Złapał za gardło, zaczął dusić, a później…

2021-10-05 15:11

Sceny grozy w okrytej nie najlepszą sławą dzielnicy Lublina. Na Tatarach młody mężczyzna brutalnie napadł na 16-latkę! Złapał dziewczynę za gardło, zaczął podduszać, ale na tym nie poprzestał… Bandyta szybko wpadł w ręce policji. Grozi mu 12 lat więzienia.

Brutalny napad na nastolatkę w Lublinie! Sprawca nie miał żadnych skrupułów. Do zbrodni doszło pod koniec września na Tatarach, a więc w okrytej nienajlepszą sławą części miasta. – 16-latka zgłosiła się do komisariatu policji w Lublinie w ubiegły poniedziałek po godzinie 3.00 w nocy – opisuje kom. Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. – Nieletnia zgłosiła, że została zaatakowana na osiedlu Tatary przez mężczyznę, który złapał ją za szyję i zaczął podduszać – opisuje policjant.

Zobacz też: Marsz Równości w Lublinie: data, trasa. Awantura na ulicach?

Sprawca napaści nie poprzestał na brutalnym ataku. Posunął się krok dalej – obrabował nastolatkę, zabierając jej dwa telefony komórkowe. Dziewczyna zgłosiła się na policję, a mundurowi szybko ustalili, kim jest sprawca.

Super Raport 05.10 (Goście: Jan Maria Jackowski - senator, PiS oraz ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski) Sedno Sprawy: Piotr Zgorzelski

– Mężczyzna został namierzony i zatrzymany. Okazało się, że to 30-letni mieszkaniec Lublina. Sprawca był już notowany za podobne przestępstwa. W trakcie czynności odzyskano też skradzione telefony. Jeden z nich mężczyzna zdążył wstawić do lombardu – opisuje Gołębiowski.

30-latek odpowie za rozbój. Przyznał się już do winy. Sąd aresztował go na trzy miesiące. Za kratami poczeka na proces, w którym może mu grozić kara nawet 12 lat więzienia.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie w swoim mieście?