Lublin: Koronawirus w SZPITALU DZIECIĘCYM! Wstrzymują przyjęcia. Co z pacjentami?

2020-07-31 16:32 Marek Targoński
Lublin: Koronawirus w SZPITALU DZIECIĘCYM! Wstrzymują przyjęcia. Co z pacjentami?
Autor: Google Maps

Czy mali pacjenci Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie są zagrożeni? Część oddziałów placówki wstrzymała już przyjęcia. Wszystko przez pojawienie się koronawirusa w szpitalu dziecięcym! Zakażony jest rodzic jednego z pacjentów oddziału neurologii. Co dalej?

Koronawirus w Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzono u rodzica jednego z pacjentów na oddziale neurologii. To między innymi ta część placówki została objęta teraz specjalną procedurą sanitarną.

Szpital wstrzymuje przyjęcia na oddziałach: Neurologii Dziecięcej oraz Pediatrii i Nefrologii Dziecięcej – informuje Radio ESKA Lublin.

Zobacz też: Lubelskie: NIE ŻYJE mężczyzna zakażony KORONAWIRUSEM. Zmarł w Siedlcach. Są kolejne ofiary

Wstrzymano też przyjęcia planowe do wszystkich oddziałów, także zabiegowych:

  • I Oddziału Ortopedii Dziecięcej,
  • II Oddziału Ortopedii Dziecięcej,
  • Oddziału Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej,
  • Oddziału Otolaryngologii Dziecięcej, Foniatrii i Audiologii.

Powodem takiego działania jest stwierdzony dodatni wynik testów w kierunku SARS-CoV-2 u opiekuna pacjenta przebywającego w oddziale – mówi w rozmowie z Radiem ESKA Agnieszka Osińska, rzecznik USD Lublin.

Zakażony rodzic jest mieszkańcem województwa łódzkiego. Obecnie jest izolowany na terenie szpitala. Władze placówki zapewniają, że wdrożyły wszystkie procedury zalecane przez służby sanitarno-epidemiologiczne.

Sanepid potwierdza, że do zakażenia doszło na terenie woj. łódzkiego.

Przypomnijmy, dziś na Lubelszczyźnie potwierdzono 20 kolejnych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. W Siedlcach zmarł pacjent chory na COVID-19 z powiatu bialskiego.

Do 31 lipca 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 974 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 705 ozdrowieńców i zarejestrowano 21 zgonów – informuje Marta Panasiuk z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Pójście na wesele to samobójstwo? Mocne słowa epidemiologa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.