Lubelskie: NIE ŻYJE mężczyzna zakażony KORONAWIRUSEM. Zmarł w Siedlcach. Są kolejne ofiary

2020-07-31 13:41 Marek Targoński
Koronawirus Lubelskie
Autor: pixabay.com/fernandozhiminaicela

Rośnie liczba ofiar COVID-19. Nie żyje mężczyzna zakażony koronawirusem – to mieszkaniec powiatu bialskiego. Zmarł w Siedlcach. Wcześniej na Lubelszczyźnie zmarło aż 20 osób z COVID-19. Rośnie też liczba nowych przypadków. Dziś padł kolejny rekord – ponad 650 zakażeń w całym kraju. Czy to kolejna fala epidemii?

Lubelskie: Nie żyje mężczyzna zakażony koronawirusem. Zmarł w Siedlcach

W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o siedmiu kolejnych ofiarach epidemii koronawirusa w kraju. Jedną z nich jest 80-letni mieszkaniec woj. lubelskiego. Był pacjentem szpitala w Siedlcach.

W Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Siedlcach zmarł mieszkaniec naszego województwa z powiatu bialskiego. To 80-letni pacjent z infekcją COVID-19 z szeregiem chorób współistniejących – informuje Magdalena Kaproń Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sumie o siedmiu kolejnych ofiarach COVID-19. Liczba zmarłych od początku epidemii koronawirusa wzrosła do 1716 osób. Kolejne ofiary, to:

  • 83-letnia kobieta, 70-letni mężczyzna (Radom),
  • 91-letnia kobieta (Wschowa),
  • 59-letni mężczyzna, 79-letnia kobieta, 59-letni mężczyzna (Kraków),
  • 80-letni mężczyzna z Lubelskiego (Siedlce).

W piątek resort zdrowia poinformował też o 20 nowych zakażeniach SARS-CoV-2 na Lubelszczyźnie.

Do 31 lipca 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 974 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 705 ozdrowieńców i zarejestrowano 21 zgonów – podsumowuje Marta Panasiuk z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Pójście na wesele to samobójstwo? Mocne słowa epidemiologa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.