Lublin. Dantejskie sceny na mszy! Młodzi mężczyźni obsikali krzyż, ale na tym się nie skończyło

i

Autor: KMP w Lublinie Do niesłychanego skandalu doszło w czasie mszy w jednym z kościołów w Lublinie. 19- i 20-latek m.in. obsikali krzyż

Lublin. Dantejskie sceny na mszy! Młodzi mężczyźni obsikali krzyż, ale na tym się nie skończyło

2022-07-25 20:08

Do niesłychanego skandalu doszło w czasie mszy w jednym z kościołów w Lublinie. W jej trakcie w świątyni pojawiło się dwóch młodych mężczyzn w wieku 19 i 20 lat, którzy zaczęli pić alkohol, palić papierosy i używać wulgaryzmów, przeszkadzając w ceremonii. Po reakcji innych ludzi opuścili w końcu kościół, ale obsikali jeszcze stojący w pobliżu krzyż.

Lublin. Dantejskie sceny na mszy! Młodzi mężczyźni obsikali krzyż, ale na tym się nie skończyło

Dwaj młodzi mężczyźni w niesłychany sposób przerwali mszę św. w jednym z kościołów w Lublinie. W piątek, 22 lipca, rano, zjawili się w świątyni kompletnie pijani, a jeszcze w czasie nabożeństwa spożywali alkohol, palili papierosy i używali wulgaryzmów na cały głos. Wobec 19- i 20-latka interweniował ksiądz, ale obaj opuścili świątynię dopiero po reakcji innych osób, choć nie mieli zamiaru na tym poprzestać - po wyjściu z kościoła obsikali znajdujący się na placu otaczającym budynek krzyż. Na miejsce została wezwana policja, która zatrzymała mężczyzn. - Jeden z nich miał 3 promile alkoholu w organizmie, a drugi ponad 2. Sprawcy usłyszeli zarzuty złośliwego przeszkadzania w wykonywaniu aktów religijnych i obrazy uczuć religijnych. Jeden z nich tłumaczył się, że krzyż pomylił ze ścianą. Za te przestępstwa grozi do 2 lat więzienia - informuje Komenda Miejska Policji w Lublinie.

Jak informuje "Kurier Lubelski", do zdarzenia doszło w kościele parafii św. Wojciecha Biskupa i Męczennika przy ul. Kaczeńcowej 7 na lubelskich Czubach.

Czytaj też: Lublin. Nie żyje policjant Marcin Szwajgier. Miał niespełna 45 lat

Czytaj też: Morderczy pies nadal na wolności! Zagryzł 48-latka pod Lubartowem

Sonda
Czy chodzisz regularnie do kościoła?
Andrzej Duda z żoną w kościele w Juracie