Lublin: ATAK ZIMY! Sypnęło śniegiem. ALERT POGODOWY dla Lubelskiego [PROGNOZA]

i

Autor: Pixabay/Pexels

Lublin: ATAK ZIMY! Sypnęło śniegiem. ALERT POGODOWY dla Lubelskiego [PROGNOZA]

2021-04-14 8:30

Atak zimy w Lublinie i w województwie lubelskim. W środę w nocy i nad ranem… sypnęło śniegiem. Biały puch padający z nieba (często w połączeniu z deszczem) w połowie kwietnia, zaskoczył wiele osób. Warunki na drogach nie są najlepsze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pogodowe i ostrzeżenia I stopnia dla części powiatów województwa lubelskiego. Zobacz prognozy!

Część mieszkańców Lublina o poranku z niedowierzaniem patrzyła za okna. Opony wymienione na letnie, w ogródkach kwitną wiosenne kwiaty, każdy marzy o majówce, a tu… sypie śnieg! Co prawda biały puch łączy się z deszczem i nie wszędzie ma szansę się utrzymać, ale w niektórych miejscach w Lublinie i regionie krajobraz jest iście zimowy.

Zobacz też: Sosnówka. ZABIŁA GO puszka sprayu! Pojemnik EKSPLODOWAŁ. Koszmarny wypadek!

Atak zimy w Lubelskiem. IMGW wydał alert pogodowy

Czego możemy się spodziewać w najbliższych godzinach? Atak zimy nie potrwa długo, ale biały puch może się utrzymać przez jakiś czas na polach czy trawnikach. Na chodnikach czy jezdniach dróg raczej nie ma na to szans. Lokalnie może być jednak ślisko, więc kierowcy – zwłaszcza ci na letnich oponach – powinni mieć się na baczności. IMGW wydał alert pogodowy dla Lublina i regionu.

Dziś przez cały dzień maksimum, jakie zobaczymy na termometrach to jeden-dwa stopnie Celsjusza. Jutro będzie nieco cieplej, ale to dopiero weekend przywróci wiosenne ciepło.

Lubelskie: Ostrzeżenie I stopnia o opadach śniegu!

W części powiatów województwa lubelskiego obowiązuje ostrzeżenie I stopnia o opadach śniegu. Żółty alert pogodowy IMGW jest wydawany wówczas, gdy skutki pogody mogą nieść negatywne konsekwencje dla naszego zdrowia i życia. Czego spodziewamy się tym razem? Szczególnie niebezpiecznie może być na drogach.

Prognozowane są opady śniegu, powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 12 cm – zapowiadają synoptycy IMGW.

Ostrzeżenie I stopnia IMGW obowiązuje do środowego wieczora, ale – jak zapowiadają synoptycy – może być kontynuowane. Objęło Lublin i cześć powiatów Lubelskiego – w centrum i na południu regionu.

Super Raport 13.04 (Goście: Andrzej Sośnierz - Porozumienie, Michał Kamiński - PSL-KP, Zbigniew Ćwiąkalski - adwokat) Sedno Sprawy: Jan Grabiec