Lublin: 73-latek ukradł samochód! Marian wpadł przez GPS

i

Autor: KWP Lublin Lublin: 73-latek ukradł samochód! Marian wpadł przez GPS

Szybki Marian

Lublin: 73-latek ukradł samochód! Marian wpadł przez GPS

Szybki Marian. To określenie pasuje do niego jak ulał. Ma 73-lata, ale raczej nie zamierza nudzić się na emeryturze i gnić w czterech ścianach. Senior – mimo swojego wieku – wciąż sporo może… Na przykład… ukraść piękny samochód. Marian wpadł, bo nie przewidział jednego – jest XXI wiek, a jego zdobycz miała nadajnik GPS. Gdy policjanci wpadli do jego garażu, 73-latek szykował się do rozkręcania samochodu na części.

Szybka kradzież, ucieczka, rozkręcamy na części i tniemy, co się da, a później sprzedajemy. Ot – typowy plan złodziei samochodów. Działał przez dziesięciolecia i chyba dalej jest stosowany. Jedno, co się zmieniło, to to, że auta mają lepsze zabezpieczenia, a niektóre z nich… nadajniki GPS. Złodzieje starej daty mogą się zdziwić, że policja namierza ich tak szybko.

Czy Marian był zdziwiony? Nie wiemy. Wiemy, że wpadł – kilka godzin po kradzieży. Niewykluczone, że 73-latek najbliższych 10 lat spędzi za kratami więzienia, gdzie będzie się cieszył spokojną starością, odpoczywając w tej jesieni życia.

Szybki Marian wpadł przez GPS. Ukradł samochód w Lublinie

Mimo siedmiu krzyżyków na karku Marian W. z Wołomina (woj. mazowieckie) pokazał, że w złodziejskim fachu szybki jest jak błyskawica. Ma już swoje lata, ale nie ustępuje kroku młodzieży. Swoje jeszcze potrafi.

W środku nocy ukradł auto w odległym o prawie 200 km Lublinie, a już następnego dnia przed południem rozbierał je na części. Wtedy to właśnie nakryli go policjanci. Wiekowy złodziej nie wiedział bowiem, że kia ma zamontowany nadajnik GPS.

Zostać żołnierzem czy tylko wspiąć się na czołg? Uczestnicy Pikniku Wojskowego w Lublinie mieli wiele możliwości.

To była szybka akcja. W środku nocy spod bloku na osiedlu na lubelskim Czechowie skradziono wartego ponad 100 tys. zł SUV-a marki kia. Właściciel zorientował się o 7.00 rano i od razu zaalarmował policję.

Jak się okazało, w samochodzie zamontowany był nadajnik GPS. Wskazania nadajnika doprowadziły funkcjonariuszy na teren powiatu wołomińskiego. Policjanci z Lublina i Wołomina szybko zaplanowali wejście na ustalony adres, gdzie znajdowała się „dziupla” – relacjonuje nadkom. Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Wołomin: Marian W. rozkręcał skradziony samochód na części

Na posesji chyżo uwijał się wspomniany Marian W., który odkręcał z auta kolejne części. Sądząc z tempa, w jakim to robił, po kilku godzinach z samochodu zostałyby jedynie znaczki…

Auto było już na wstępnym etapie rozbiórki na części. Na posesji zatrzymany został 73-latek – potwierdza Gołębiowski.

Zatrzymany przez mundurowych mężczyzna trafił do policyjnej celi. Usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi do 10 lat więzienia.

Sonda
Czy obawiasz się złodziei?