Pieniądze

i

Autor: pixabay.com

Lublin. 65-latka dała się nabrać oszustom. Zaciągneła dla nich KREDYT na ogromną kwotę

2021-02-11 12:36

O mały włos od tragedii. Jedna z mieszkanek Lublina dała się oszukać metodą "na policjanta". Zaciągnęła ona kredyt na 60 tys. zł dla oszustów... Na szczęście przelew udało się zatrzymać. Niestety, jak się okazało wcześniej kobieta przekazała im gotówkę w kwocie 15 tys. zł.

Lublin. Oszustwo "na policjanta"

Jak informuje lubelska policja, we wtorek 9 lutego  do jednej z mieszkanek Lublina zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako funkcjonariusz z 4 komisariatu. Fałszywy policjant oświadczył, że w ramach prowadzonych działań zabezpieczone zostały podrobione dokumenty. Wśród blankietów miał znaleźć się dowód osobisty 65-latki, na który przestępcy zamierzali zaciągnąć pożyczki. W związku z tym fałszywy policjant polecił 65-latce udać się do banku i zaciągnąć kredyt na rzekomy zakup działki. Po uzyskaniu 60 tysięcy złotych, fałszywy policjant nakazał emerytce przelanie całej kwoty na wskazany rachunek bankowy.

Zobacz też: Nie żyje radna sejmiku województwa lubelskiego. Projektowała ołtarz dla Jana Pawła II

Następnego dnia sprawca ponownie zadzwonił. Ty razem powiedział, że z ustaleń policjantów wynika, iż w dalszym ciągu ma niewykorzystaną zdolność kredytową i musi zaciągnąć kolejną pożyczkę. W drugim banku lubliniance udało się zaciągnąć kredyt gotówkowy w kwocie 15 tysięcy złotych. Całą sumę przekazała podstawionemu funkcjonariuszowi. Po tym miała udać się w okolicę ulicy Chopina, gdzie funkcjonariusze po zatrzymaniu przestępców mieli oddać jej całą kwotę. Oczywiście w wyznaczonym miejscu nikogo nie było, więc emerytka zgłosiła się na 1 komisariat Policji.

Czytaj również: Wynieśli ją z PŁONĄCEGO domu. Bez nich by ZGINĘŁA! Pożar w Małaszewiczach Małych

- Przyjmujący zawiadomienie policjanci od razu zdali sobie sprawę, że każda chwila w tym przypadku jest cenna i od razu podjęli czynności zmierzające do wstrzymania realizacji przelewu. W działaniach operacyjnych udział brali również policjanci ze specjalnej komórki w komendzie wojewódzkiej. Jak się okazało zdecydowane i szybkie kroki pozwoliły zatrzymać wykonany przelew, który w całości wrócił na konto emerytki. - informuje  komisarz Kamil Gołębiowski  z KMP Lublin. - Policjanci szukają sprawców i po raz kolejny apelują o rozwagę i rozsądek. Przypominamy, że funkcjonariusze nigdy podczas prowadzonych działań nie proszą o przekazanie jakichkolwiek pieniędzy!- apelują policjanci.

Pomaga chorej Ninie, planuje nowy serial i jest mamą na pełen etat. Życie Katarzyny Bujakiewicz w Lublinie