Lubelskie: Zima zaskoczyła kierowców 1 kwietnia. Fatalne warunki na drogach

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Pexels Lubelskie: Zima zaskoczyła kierowców 1 kwietnia. Fatalne warunki na drogach

Lubelskie: Zima zaskoczyła kierowców 1 kwietnia. Fatalne warunki na drogach

2022-04-01 10:33

Atak zimy na wiosnę to dość słaby żart na prima aprilis. 1 kwietnia wielu kierowców w Lublinie i w woj. lubelskim zaczęło dzień od odśnieżania samochodów i skrobania szyb. Zima zaskoczyła kierowców i drogowców? Na niektórych odcinkach – zwłaszcza lokalnie – warunki na drogach są fatalne.

W niektórych miejscach na Lubelszczyźnie kierowcy powinni liczyć się ze śliską nawierzchnią dróg i błotem pośniegowym na jezdni, lecz – jak poinformował w piątek rano rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie – wszystkie drogi w regionie są przejezdne.

Rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie Kamil Jakubowski przekazał, że obecnie na drogach wojewódzkich pracuje 30 sztuk sprzętu zimowego. Jak wskazał, zajeżdżona cienka warstwa śniegu oraz drogi z błotem pośniegowym występują lokalnie, m.in. w okolicach Annopola, Dęblina, Józefowa nad Wisłą, Kocka, Końskowoli, Łukowa, Międzyrzeca Podlaskiego, Opola Lubelskiego, Parczewa, Ryk, Stężycy. Natomiast ślisko może być na drogach wojewódzkich w okolicy Łęcznej, Huty Turobińskiej, Niedrzwicy Dużej, Piask, Bychawy, Zamościa.

Mimo obfitych opadów śniegu na północy, zachodzie i w centrum województwa lubelskiego, wszystkie drogi wojewódzkie są przejezdne – zaznaczył Jakubowski, cytowany przez PAP.

Jasnowidz Jackowski z wizją na kwiecień 2022. Czy Rosja napadnie Polskę?

Jak podają przedstawiciele ZDW, według map pogodowych w ciągu najbliższych 12 godzin w północnej, centralnej i zachodniej części Lubelszczyzny może spaść nawet 20 cm śniegu.

Dlatego prosimy wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków, jakie panują na drogach – apeluje Kamil Jakubowski.

W północnej części woj. lubelskiego obowiązuje aktualnie ostrzeżenie pierwszego stopnia przed opadami śniegu. Alert obowiązuje do godz. 9.00 w sobotę. Na południu regionu wciąż utrzymywany jest z kolei alert ostrzegający przed intensywnymi opadami deszczu. Niestety w weekend nie ma co liczyć na poprawę pogody.

Sonda
Trudne warunki na drogach. Czy zima zaskoczyła drogowców?