Burzec: ZAGINIONY 4-LATEK NIE ŻYJE! HORROR na Lubelszczyźnie

2020-06-02 17:17 MTA
Burzec: ZAGINIONY 4-LATEK NIE ŻYJE! Tragiczny finał akcji poszukiwawczej
Autor: zdj. ilustr., Krzysztof Radzki CrissArt Photography

Tragiczny finał akcji poszukiwawczej. Zaginiony, 4-letni Marek z Burca na Lubelszczyźnie nie żyje. Po kilku godzinach poszukiwań nurkowie odnaleźli ciało dziecka. Chłopiec utonął kilkaset metrów od własnego domu.

AKTUALIZACJA

– Niestety, nie mam dobrych wiadomości. Nurkowie odnaleźli ciało chłopca w jednym z pobliskich stawów – informuje asp. szt. Marcin Józwik z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie. Wszystko wskazuje na to, że przyczyną śmierci było utonięcie.

Ciało chłopca zostało wyłowione około godz. 17.00 przez płetwonurków ze zbiornika wodnego oddalonego około 300 metrów od domu – dodaje policjant.

Zobacz też: Zamość: Policjant URATOWAŁ niepełnosprawnego mężczyznę z pożaru. CO ZA ODWAGA!

Wcześniej informowaliśmy:

Z ustaleń policji wynika, że 4-latek przed godziną 12.00 wyszedł przez otwartą bramę z terenu swej posesji i poszedł w nieustalonym kierunku – informował we wtorkowe popołudnie asp. szt. Marcin Józwik z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie, która koordynowała poszukiwania dziecka.

Łukowska policja podawała rysopis chłopca, prosząc o pomoc w poszukiwaniach. Wieść o zaginięciu dziecka lotem błyskawicy rozprzestrzeniała się po internecie i okolicach Burca. Tamtejsi mieszkańcy też włączyli się w poszukiwania. Strażacy i policjanci ściągali posiłki z regionu.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ TUTAJ!

W akcji poszukiwawczej brało udział kilkudziesięciu policjantów, kolejni kierowani byli na miejsce. Do działań zaangażowano funkcjonariuszy z psami tropiącymi. Miejscowość Burzec, w której zaginął czterolatek, otoczona jest terenami leśnymi.

Na miejsce zaginięcia w trybie alarmowym zostali skierowani wszyscy policjanci pełniący służbę z Łukowa, Adamowa czy pobliskiego Stoczka Łukowskiego – informował Józwik. Kolejni funkcjonariusze – także niebędący na służbie – byli wysyłani na miejsce.

W poszukiwania zaangażowali się też okoliczni strażacy, którzy wykorzystując łodzie, przeczesują okoliczne stawy i rozlewiska.

Burzec: Zaginięcie 4-latka

Policja podkreśla, że teren wokół miejsca zaginięcia chłopca to lasy, a dalej także stawy i rozlewiska, a więc trudne miejsca do prowadzenia działań poszukiwawczych. Burzec to niewielka miejscowość w gminie Wojcieszków, w powiecie Łukowskim. Według danych z 2013 roku liczyła nieco ponad 700 mieszkańców.

Przypomnijmy: Po godz. 17.00 nurkowie odnaleźli ciało zaginionego chłopca. Więcej informacji na ten temat: Burzec: Ciało 4-letniego Marka w stawie. Tragiczny finał poszukiwań. HORROR na Lubelszczyźnie.

Super Raport 2 VI (goście: Kowal, Grzesiowski)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.