Lubelskie: Szpitale WSTRZYMUJĄ PRZYJĘCIA! Robią miejsce dla chorych na COVID-19

i

Autor: Pixabay/Alexandra_Koch

Lubelskie: Szpitale WSTRZYMUJĄ PRZYJĘCIA! Robią miejsce dla chorych na COVID-19

2020-10-12 13:05

Szpitale w województwie lubelskim wstrzymują planowe przyjęcia pacjentów. Powód? Placówki robią miejsce dla chorych na COVID-19! Epidemia koronawirusa wymusiła konieczność zwiększenia liczby miejsc i łóżek dla zakażonych. W jakich szpitalach następują zmiany? Co to oznacza dla pacjentów?

Szpitale z województwa lubelskiego wstrzymują przyjęcia niezabiegowe. Robią w ten sposób miejsce dla chorych na COVID-19. Epidemia przybiera na sile i coraz więcej osób zakażonych wymaga hospitalizacji.

Zmiany obejmą szpitale w Tomaszowie Lubelskim, Chełmie, Białej Podlaskiej, Łukowie i Włodawie. Wstrzymać przyjęcia może też szpital w Biłgoraju. Tam jednak decyzja należy do jego władz, bo to placówka prywatna. W odniesieniu do pozostałych zalecenie wydał wojewoda lubelski. – Nakazuję jak najszybsze, maksymalne rozwiniecie liczby łóżek – tłumaczy Lech Sprawka.

Część pacjentów, którzy nie wymagają już opieki lekarzy, ma zostać wypisana do domu. Pozostali mają być przetransportowani do szpitali tzw. pierwszego poziomu. 14 takich placówek dostało polecenie „przejęcia” pacjentów ze wspomnianych szpitali, które mają się przygotować na przyjęcie chorych na COVID-19.

Liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 na Lubelszczyźnie rośnie lawinowo. Tylko w poniedziałek potwierdzono 379 nowych przypadków – to „rekord”. W całym kraju odnotowano ponad 4300 zakażeń.

Do dnia 12 października 2020 roku potwierdzono łącznie 4837 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 2591 ozdrowieńców i zarejestrowano 77 zgonów. Aktualnie 280 osób jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem, 13509 poddanych kwarantannie i 400 objętych nadzorem epidemiologicznym – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Express Biedrzyckiej - Piotr Müller: Na pewno popełniliśmy błędy - było za mało testów

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

i

Autor: Wydawnictwo Harde