Lubelskie: Protest uczniowski 2020. Nowy strajk uczniów? Wszystko przez koronawirusa

i

Autor: Pixabay/Alexandra_Koch

Lubelskie: Protest uczniowski 2020. Nowy strajk uczniów? Wszystko przez koronawirusa

2020-10-12 12:05

W sieci zawrzało. Młodzież – także z województwa lubelskiego – organizuje się w internecie i zapowiada Protest uczniowski 2020. Czy to nowy strajk uczniów? Na czym polega? Wszystko przez koronawirusa. Inicjatorzy oddolnej inicjatywy boją się eskalacji epidemii i wzywają do ograniczenia zajęć w szkołach.

Protest uczniowski 2020 w sprawie koronawirusa. Czy to nowy strajk uczniów? Inicjatorzy akcji zachęcali do tego, by od poniedziałku nie przychodzić na zajęcia albo ubrać się do szkoły na czarno. Ma to być symbol udziału w proteście uczniowskim.

Czego domagają się uczniowie? M.in. wprowadzenia nauki zdalnej. W mediach społecznościowych przekonują, że nauka w trybie stacjonarnym może wpłynąć na rozwój epidemii w Polsce. Młodzież przyznaje, że boi się o zdrowie swoje i swoich najbliższych.

#protestuczniowski zyskuje na popularności w mediach społecznościowych. Młodzi ludzie właśnie w sieci skrzykują się do podjęcia działań i wspólnego manifestowania swojego stanowiska. Czy ich głos zostanie usłyszany?

Na razie Ministerstwo Zdrowia i rząd przekonują, że większość szkół pracuje normalnie i nie ma potrzeby wprowadzania nauki zdalnej lub hybrydowej w całym kraju. Przypomnijmy, że tylko dziś resort zdrowia poinformował o 4394 nowych przypadkach zakażeń w kraju i śmierci kolejnych 35 osób z COVID-19. W ostatnich dniach obserwujemy bardzo szybki rozwój epidemii.

Od soboty na terenie całego kraju wprowadzono ograniczenia dla żółtej strefy, a w wybranych miastach i powiatach – dla czerwonej. Oznacza to m.in. konieczność zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej – niezależnie od zasady zachowania dystansu społecznego.

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

i

Autor: Wydawnictwo Harde
Sedno Sprawy - Waldemar Kraska